AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Executive Master of Business Administration

 

Przeczytaj też o naszych studiach EMBA w ochronie zdrowia.

 

Akredytowane studia dla kadry menedżerskiej i właścicieli przedsiębiorstw

Program MBA posiada od 06.2018 roku akredytację AMBA – jest to wyróżnienie najlepszych programów na arenie międzynarodowej i oznacza potwierdzenie najwyższego standardu w zakresie kształcenia biznesowego. Stowarzyszenie AMBA akredytuje obecnie programy 2% najlepszych szkół biznesu w ponad 60 krajach, a studenci, szkoły biznesu, absolwenci i pracodawcy uznają AMBA za złoty standard.

WNEiZ posiada także od 08.2015 roku akredytację AACSB. AACSB to największa na świecie sieć edukacji biznesowej. Uzyskanie tej prestiżowej akredytacji oznacza, iż dana instytucja edukacyjna jest w stanie spełnić rygorystyczne standardy jakościowe opracowane i aktualizowane przez AACSB International. Obecnie akredytację AACSB International posiada 6% wszystkich szkół biznesu na świecie w prawie 70 krajach.

Program EMBA posiada również od 02.2020 roku znak “Made in Toruń, przyznawany przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Znak “Made in Toruń” to odznaczenie przyznawane produktom lub usługom odznaczającym się najwyższą jakością, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym mogą stać się wzorem dla innych. Certyfikaty przyznawane są lokalnym, toruńskim instytucjom, a ich celem jest potwierdzenie dobrych praktyk i jakości instytucji.

 

Studia dostarczają obszernej wiedzy, umiejętności i kompetencji wymaganych na stanowiskach kierowniczych. Przygotowują do fachowego zarządzania na poziomie małych zespołów, jak również średniego i wyższego szczebla w organizacjach reprezentujących różne sektory i branże.

Te studia są dla Ciebie, jeśli:

 

Informacje ogólne

Celem studiów jest przekazanie uczestniczkom i uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii i finansów.

Studia zakładają uzyskanie efektu synergii w wyniku połączenia wiedzy praktyków biznesu, naukowców oraz doświadczeń uczestników programu, stanowiąc bezsprzecznie najbardziej efektywny instrument podnoszenia kwalifikacji kadr kierowniczych. Studia są prowadzone przede wszystkim w formie ćwiczeń, warsztatów praktycznych, w trakcie których będą wykorzystane studia przypadków.

Zajęcia są realizowane przez doświadczonych praktyków oraz specjalistów z UMK.

Podczas zajęć uczestnicy poznają teoretyczne i praktyczne aspekty zarządzania na poziomie strategicznym i operacyjnym, obejmujące wszystkie podstawowe obszary działalności organizacji, tj. finanse, ekonomia menedżerska, podstawy prawa, przywództwo, strategia, zrównoważony rozwój, innowacje. Umiejętności i kompetencje uzyskane w trakcie studiów umożliwiają absolwentom wykorzystywanie różnorodnych instrumentów zarządzania w sposób elastyczny. Szczególnym elementem wyróżniającym program są zajęcia z zakresu przywództwa oraz zrównoważonego rozwoju.

Studia dostarczają obszernej wiedzy, umiejętności i kompetencji wymaganych na stanowiskach kierowniczych. Przygotowują do fachowego zarządzania na poziomie małych zespołów, jak również średniego i wyższego szczebla w organizacjach reprezentujących różne sektory i branże.

Studia przygotowują absolwentów do prowadzenia zespołu przez zmianę, zarządzania projektami, tworzenia i wdrażania strategii, zarządzania organizacją przez pryzmat jej finansów, elastycznego zarządzania organizacją w zmieniającym się otoczeniu, skutecznej komunikacji z zespołem, kształtowania strategii zarządzania kapitałem ludzkim w zmieniającej się strukturze demograficznej, zarządzania organizacją na rynkach międzynarodowych, zarządzania organizacją zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

W trakcie zajęć prowadzący wykorzystują najnowsze osiągnięcia teorii i rozwiązania praktyczne, co pozwoli na przekazywanie aktualnej wiedzy, a przez to przygotowanie uczestników w najlepszy sposób do realizacji zadań powierzonych im w ich organizacjach. Program uwzględnia zarówno aspekt lokalny, krajowy, jak i globalny, przez co daje możliwość uzyskania różnej perspektywy poszczególnych elementów zarządzania.

Realizowane zajęcia dają możliwość poszerzenia horyzontów poprzez kontakt uczestniczek i uczestników z ekspertkami i ekspertami z UMK i innych uczelni, praktykami, a także między sobą nawzajem.

 

Program oparty jest na czterech kluczowych obszarach, które łączą solidne podstawy menedżerskie z nowoczesnymi wyzwaniami biznesowymi.

  1. Podstawowa wiedza menedżerska – obszar poświęcony zdobyciu fundamentalnej wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów, prawa, marketingu, projektowania organizacyjnego oraz metod ilościowych. Stanowi punkt wyjścia do rozwijania bardziej zaawansowanych kompetencji, umożliwiając menedżerom holistyczne podejście do procesów zarządczych w różnych sektorach.
  2. Strategia i optymalizacja – obszar obejmujący narzędzia analityczne i metody wspierające podejmowanie decyzji strategicznych i operacyjnych. Uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu zarządzania projektami, zarządzania zmianą, analizy finansowej, rachunkowości zarządczej, zarządzania strategicznego oraz biznesu międzynarodowego. Szczególną uwagę poświęcono aspektom ESG i zrównoważonemu rozwojowi.
  3. Przywództwo i rozwój menedżera – obszar koncentrujący się na budowaniu kompetencji liderskich i umiejętności zarządzania zespołem. Zawiera treści dotyczące przywództwa, strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim, negocjacji i komunikacji. Uczestnicy rozwijają inteligencję emocjonalną, uczą się asertywności, efektywnej współpracy oraz metod radzenia sobie ze stresem.
  4. Biznes 4.0 i transformacja – obszar poświęcony nowoczesnym technologiom i ich wpływowi na zarządzanie. Obejmuje zagadnienia związane z transformacją cyfrową organizacji i strategiami innowacji.

Program kończy się symulacją biznesową, w której uczestnicy testują pozyskane w trakcie programu wiedzę i umiejętności, rywalizując w ramach gry menedżerskiej.

 

Zajęcia prowadzone są w języku polskim (ok. 90%) oraz angielskim (ok. 10%).

 

Warunki ukończenia studiów:

 

Absolwenci studiów otrzymują:

 

* Zgodnie z „Ustawą z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym”, absolwenci studiów podyplomowych Master of Business Administrationuprawnieni do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Zgodnie z „Ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej”, absolwenci studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie są uprawnieni do pełnienia funkcji kierownika podmiotu leczniczego niebędącego przedsiębiorcą.

 

Rodzaj studiów: studia społeczne
Czas trwania: 4 semestry
Program studiów: pobierz
Plan studiów: pobierz

Kierownik studiów: dr Kamila Skrzypczyńska

 

Rekrutacja

Adresatami studiów podyplomowych EMBA są osoby, które:

Kwalifikacje możliwe do uzyskania po ukończeniu studiów dedykowane są przede wszystkim osobom na stanowiskach kierowniczych, a także menedżerom wszystkich szczebli i funkcji.

Studia są dedykowane osobom posiadającym doświadczenie zarządcze, które chcą uporządkować swoją wiedzę w tym zakresie, w tym osobom nieposiadającym wykształcenia ekonomicznego. Zdobyta wiedza i umiejętności stanowią rozszerzenie i uzupełnienie efektów uczenia się na kierunkach takich jak np. zarządzanie, ekonomia, finanse i pokrewne.

 

Warunki kwalifikacji:

    1. Złożenie dokumentów aplikacyjnych
    2. Rozmowa kwalifikacyjna w języku polskim dotycząca doświadczenia zawodowego kandydata oraz  motywacji do podjęcia studiów (online) – termin ustalany indywidualnie po otrzymaniu dokumentów
    3. Test znajomości języka angielskiego (online) [termin i dane dostępu przekazywane indywidualnie po rozmowie kwalifikacyjnej] – wykaz certyfikatów i dokumentów zwalniających z testu dostępny w sekcji “Wymagane dokumenty”
    4. Test matematyczno-logiczny typu GMAT w języku polskim (online) [termin i dane dostępu przekazywane indywidualnie po rozmowie kwalifikacyjnej] – test typu GMAT przykład (132 KB)

 

Termin składania dokumentów na 20. edycję: do 10 października 2025 roku

Planowane rozpoczęcie zajęć: 14 listopada 2025 roku

 

Wymagane dokumenty:

 

Dokumenty można złożyć w następujący sposób:

 

Koszt studiów

UMK nie pobiera opłaty wpisowej, ani opłaty za postępowanie kwalifikacyjne na studia EMBA.

UMK nie pobiera opłaty końcowej na studiach EMBA.

Czesne:

  • opłata podstawowa:
      • jednorazowo za całe studia: 35.900,00 zł,
      • w systemie semestralnym (4 raty): 9.360,00 zł/semestr,
      • w systemie miesięcznym (16 rat): 2.610,00 zł/miesiąc,
  • opłata – zniżka 10% (dla posiadaczy karty Programu Absolwenckiego UMK; dla pracowników UMK; dla pracowników uniwersyteckich zakładów opieki zdrowotnej funkcjonujących przy UMK; dla osoby z rekomendacją od absolwenta studiów MBA UMK; dla osoby z rekomendacją od członka Rady Biznesowej Programu MBA lub członka Rady Biznesowej WNEiZ; w przypadku udziału co najmniej 3 osób z tej samej instytucji (dla każdej osoby); w przypadku zgłoszenia do 30.06.2025 r.):
      • jednorazowo za całe studia: 32.400,00 zł,
      • w systemie semestralnym (4 raty): 8.430,00 zł/semestr,
      • w systemie miesięcznym (16 rat): 2.350,00 zł/miesiąc,

UWAGA: Zniżki nie sumują się. W przypadku uprawnienia do kilku zniżek, Kandydatka/ Kandydat wskazuje zniżkę, z której chce skorzystać.

Możliwości dofinansowania – zapoznaj się z informacjami

Nieoprocentowana pożyczka z gwarantowanym umorzeniem min. 15% – zapoznaj się z informacjami

 

Informacje organizacyjne

Planowany termin rozpoczęcia studiów: 14 listopada 2025

Termin zakończenia studiów: czerwiec 2027 roku

Studia obejmują 540 godzin dydaktycznych. Czas trwania programu to 4 semestry (2 lata). Zjazdy odbywają się średnio jeden/ dwa razy w miesiącu, w piątki, soboty i niedziele (z wyjątkiem wakacji, przerw świątecznych oraz wolnych weekendów). Ze względu na święta i dni wolne, w niektórych miesiącach odbędą się 2 zjazdy.

Zajęcia odbywają się na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK (ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń):

  • w piątki w godz. 16:30-20:30 (4-5 godzin dydaktycznych)
  • w soboty i niedziele w godz. 08:00-16:45 (po 8-10 godzin dydaktycznych)

W roku akademickim 2025/2026 zajęcia programu EMBA są planowane w formie hybrydowej – stacjonarnie oraz wybrane zajęcia online (synchronicznie), na platformie MsTeams. W każdym semestrze jeden ze zjazdów odbędzie się online (łącznie max. 35% zajęć). Ponadto, jeżeli z jakiegoś powodu, np. pandemii, prowadzenie zajęć w formie stacjonarnej nie będzie przez pewien czas możliwe, zajęcia w takich terminach również mogą odbyć się online. Uczelnia jest w pełni przygotowana do prowadzenia zajęć online, na platformie MsTeams.

 

Dodatkowe informacje dla kandydata:

Liczebność osób w grupie: 20-30 uczestników.

 

Kontakt

mgr Barbara Jóźwik
Biuro MBA (pokój 34)
Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
ul. Gagarina 13A, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 6114892
e-mail: mba@umk.pl

Przeczytaj też o naszych studiach EMBA w ochronie zdrowia.