AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Wizjoner edukacji

Wyróżnienie przyznane dr. Piotrowi Kozakowi i sam nagrodzony - zdjęcie mężczyzny.
Wyróżnienie przyznane dr. Piotrowi Kozakowi i sam nagrodzony. fot. Nadesłane.

Dr Piotr Kozak z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został wyróżniony prestiżowym międzynarodowym tytułem Visionary Educator, przyznawanym przez światowego lidera w branży Robotic Process Automation - firmę UiPath. Dr Piotr Kozak jest pierwszym Polakiem i drugą osobą z Europy Środkowo-Wschodniej w gronie 29 laureatów tego prestiżowego tytułu na świecie.

Tytuł Visonary Educator jest przyznawany wybitnym nauczycielom, zaangażowanym w inicjatywę UiPath Academic Alliance, których działania wywierają istotny wpływ na promocję i upowszechnianie wiedzy o nowoczesnych narzędziach automatyzacji i robotyzacji procesów biznesowych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi Robotic Process Automation. Tytuł Visionary Educator jest przyznawany osobom, które mają w swoim dorobku wybitne osiągnięcia w tym obszarze, dzieląc się jednocześnie wiedzą i doświadczeniem ze swoimi studentami, przyczyniając się w ten sposób do nabywania przez nich unikatowych kompetencji, tak potrzebnych we współczesnym cyfrowym świecie.   

W program Academic Alliance zaangażowało się dotychczas ponad 1000 instytucji w 64 krajach, które połączyły wysiłki w celu rozwijania umiejętności Robotic Process Automation, zapewniając w ten sposób swoim studentom dostęp do nowoczesnych, przełomowych technologii, wysokich wskaźników zatrudnienia i dużej satysfakcji ze studiowania.

Firma UiPath to globalna firma programistyczna, która tworzy roboty programowe do automatyzacji procesów. Jej siedziba znajduje się w Nowym Jorku. Oprogramowanie firmy monitoruje aktywność użytkowników, aby zautomatyzować powtarzalne zadania front i back office, w tym te wykonywane przy użyciu innego oprogramowania biznesowego, takiego jak oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami lub oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). W listopadzie 2019 r. firma zajęła pierwsze miejsce w rankingu Deloitte Technology Fast 500. W kwietniu 2020 r. UiPath został uznany za najlepszą firmę technologiczną i nr 2 w rankingu Financial Times FT1000 najszybciej rozwijających się firm w obu Amerykach w 2020. W czerwcu 2020 r. UiPath został włączony do rankingu CNBC Disruptor 50. We wrześniu UiPath zajął 3 miejsce na liście Forbes Cloud 100 drugi rok z rzędu. Firma UiPath jest liderem w swojej branży według Gartner® Magic Quadrant for Robotic Process Automation in 2022.

Dr Piotr Kozak może pochwalić się bardzo bogatym doświadczeniem w pracy naukowej, jest autorem lub współautorem ok. 70 publikacji oraz organizacyjnej. Jest członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów oraz IBCS Association. W latach 2003-2007 był członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz prezesem Zarządu Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Jest sekretarzem Komisji Rady Naukowej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członkiem grupy Future of Controlling przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów, członkiem międzynarodowego zespołu IBCS Association opracowującego nową wersję (1.2) standardów IBCS, liderem grupy roboczej Young Controllers Barcamp przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów oraz koordynatorem programu UiPath Academic Alliance na naszym Wydziale.

Dr Piotr Kozak ma bogate doświadczenie w pracy ze studentami. Jest założycielem i opiekunem naukowym do 2015 roku Koła Naukowego Rachunkowości, założycielem i opiekunem koła naukowego „Klub Controllera”. Jego działalność zaowocowała organizacją wielu wydarzeń, w tym 14 edycji Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej i 2 konferencji Horyzonty Controllingu i 3 sesji Young Controllers Barcamp w ramach Międzynarodowego Kongresu Controlling Intelligence Adventure, 15 edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla uczniów klas maturalnych, 14 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości dla studentów, 46 wykładów pod nazwą „Forum Praktyków” oraz ponad 50 warsztatów dla studentów. Jest autorem, wspólnie z członkami Klubu Controllera zwycięskiego projektu “Robotic Process Automation, czyli do czego służy robot” w konkursie Make progress with Citi, którego organizatorami byli Citibank plc, Citi Handlowy oraz Absolvent.pl.

Dr Piotr Kozak jest także pomysłodawcą i organizatorem wraz z Kołem Naukowym Rachunkowości ustanowienia rekordu Guinnessa w liczbie poprawnie zaksięgowanych operacji gospodarczych w 2001 roku oraz ogólnopolskiego Dnia Księgowego, oficjalnego święta obchodzonego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce od 2008 roku.

Dr Piotr Kozak dał się również poznać jako organizator i sekretarz Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Rachunkowości (2003, 2012, 2022), Ogólnopolskiej Konferencji z Zakresu Historii Rachunkowości – ABACUS (2014, 2016, 2022) oraz ogólnopolskiego seminarium „Narzędzia Business Intelligence w działalności gospodarczej” (2017).

Swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie Robotic Process Automation dzieli się również na arenie międzynarodowej. Jest liderem międzynarodowego zespołu, który powstał w związku z realizacją grantu ze środków IDUB na temat Kluczowych czynników implementacji Robotic Process Automation na przykładzie przedsiębiorstw w Polsce, Niemczech i Portugalii. Jest członkiem międzynarodowego zespołu „DigiWork 5.0 European Network for the Study of Digital Work”. Prowadził wykłady na temat Robotic Process Automation w ramach Erasmus+ KA103 2019-2022 w Polytechnic Institute of Santarem w Portugalii oraz dwukrotnie dla uczestników “International Teaching Week” w Business and Technology University w Gruzji.

Za swoją pracę naukową oraz organizacyjną otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia. Został uhonorowany Srebrną i Złotą Odznaką „Zasłużony w rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce” oraz Brązowym Krzyżem Zasługi. Otrzymał 4 nagrody Dziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz 6 nagród i wyróżnień Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Oprócz dr. Piotra Kozaka tytułem Visonary Educator może poszczycić się 8 osób z USA, 4 z Niemiec, 3 z Indonezji, 2 z Indii, Republiki Południowej Afryki i Singapuru oraz po 1 z Belgii, Chin, Hong Kongu, Irlandii, Kanady, Kolumbii i z Rumunii.

Oficjalne ogłoszenie tegorocznych laureatów tytułu Visionary Educator odbędzie się 16 listopada podczas Automation Education Summit 2022. Więcej o tym wydarzeniu na stronie:  https://community.uipath.com/events/details/uipath-automation-education-presents-automation-education-summit-2022/.

pozostałe wiadomości