AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Charytatywne licytacje dla Oli Rutkowkiej

obrazek:

Rozpoczęła się charytatywna licytacja darów, z której cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację naszej studentki, Aleksandry Rutkowskiej, która w 2019 roku uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. Wystawione na aukcję przedmioty można licytować za pośrednictwem platformy Allegro. 

Każdego roku licytacje odbywały się w trakcie Uniwersyteckiego Koncertu Charytatywnego. Tym razem, ze względu na ograniczenia epidemiczne, licytacja odbędzie się za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro. Za jej organizację odpowiada Fundacja  Amicus Universitatis Nicolai Copernici. Wśród darów znalazły się m.in.: kopia obrazu "Lisowczyk" (J. Brandt) przekazana przez JM Rektora UMK prof. dr. hab. Andrzeja Sokalę, dzieła sztuki od Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, książki podarowane przez Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, kosz z różnymi przedmiotami (w tym m.in. z pozłacanym srebrnym znaczkiem orła z Godła RP) przekazany przez  Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza i wiele innych. Dary znajdują się w budynku naszego Wydziału - istnieje więc możliwość ich osobistego odbioru. 

Aleksandrze można pomóc także wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Amicus (ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń): 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695 z dopiskiem: dla Aleksandry Rutkowskiej. Fundacja będzie też gromadziła przeznaczone na ten cel fundusze z 1% podatku dochodowego. Aby przekazać 1% Oli, wystarczy wskazanie w zeznaniu podatkowym wpisać KRS FAUNC: 0000027675 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy” wpisać „dla Aleksandry Rutkowskiej”.

Aleksandra Rutkowska to studentka II roku studiów II stopnia na kierunku zarządzanie. W 2019 roku uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. W wyniku zdarzenia, do którego doszło w Święta Wielkanocne, zginęła mama Oli, a jej tata i brat z ciężkimi obrażeniami trafili do bydgoskich szpitali. Ola w stanie krytycznym została przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Oli – mimo dramatycznych doświadczeń – nie opuszcza heroizm i ogromna siła ducha. Po wypadku, podczas pobytu w szpitalach, zdała wszystkie egzaminy letniej sesji, dokończyła pracę dyplomową i złożyła z bardzo dobrą oceną egzamin końcowy. Pomimo tego, że musi poruszać się na wózku inwalidzkim kontynuuje studia  na II stopniu, osiągając świetne wyniki w nauce.

 

 

pozostałe wiadomości