AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Polska NAJ – niezwykła wyprawa naszego absolwenta

Zdjęcie ilustracyjne

W lipcu Janusz Marmurowicz-Voss, absolwent kierunku zarządzanie na UMK wyruszy na wyprawę rowerową o nazwie „Polska NAJ”. Jej celem jest zebranie funduszy na szczytny cel – pomoc wybranej rodzinie w ramach charytatywnej akcji „Szlachetna Paczka”. Inicjatywa została objęta patronatem Programu "Absolwent UMK"

– W ramach wyprawy zamierzam dotrzeć rowerem (lub jeśli nie będzie to możliwe z przyczyn czysto technicznych – pieszo) do wszystkich geograficznie najdalej wysuniętych miejsc Polski: na północy, południu, wschodzie i zachodzie. Odwiedzę też geograficzny środek Polski, największą polską depresję i wejdę na najwyższy polski szczyt – mówi ambitny absolwent UMK.

Wyprawa jest projektem pionierskim. Trasa liczy ponad 3000 km. Janusz Marmurowicz-Voss nie chce jednak pokonać jej wyłącznie w celu turystycznym. Postanowił, że tę niezwykłą podróż po Polsce połączy ze zbieraniem środków na pomoc potrzebującym. Zgodnie z hasłem wyprawy „Szlachetne pomaganie przez aktywne działanie" chce zebrać minimum tyle złotówek, ile kilometrów trasy pokona. Zachęcając innych do wolontariatu podczas akcji „Szlachetna Paczka" (lub innej organizacji niosącej pomoc potrzebującym), zamierza urzeczywistnić także drugie hasło wyprawy – „Daj uśmiech, otrzymaj uśmiech". Doceniając postawę inicjatora wyprawy, Program „Absolwent UMK” objął wyprawę swoim patronatem i udzielił jej wsparcia. Projekt „Polska NAJ” uzyskał również patronat miasta Gdynia, z którego pochodzi Janusz Marmurowicz-Voss.

Przygotowania do wyprawy i jej przebieg można śledzić na Facebooku. Internetowa zbiórka pieniędzy prowadzona jest za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

pozostałe wiadomości