III miejsce w prestiżowym konkursie

Nagrodzone studentki wraz ze swoim opiekunem, dr. Michałem Buszko. fot. Mariusz Lewandowski

Dobiegła końca druga edycja konkursu CFA Ethics Challenge 2019, organizowanego przez CFA Society Poland. Zespół z naszego Wydziału znalazł się na podium, zdobywając III miejsce wśród wszystkich 30 zespołów biorących udział w przedsięwzięciu.

W skład nagrodzonego zespołu weszły: Aneta Kłosowska, Paulina Kontowicz, Aneta Michalska oraz Żaneta Wieczorek z II stopnia finansów i rachunkowości. Na podium miejsce znalazły także zespoły z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (I miejsce) oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (II miejsce). Ogłoszenie wyników nastąpiło 30 maja 2019 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Opiekunem merytorycznym nagrodzonych był dr Michał Buszko.

CFA Society Poland to organizacja powstała w 2004 roku, będąca jednym ze 146 lokalnych stowarzyszeń międzynarodowego CFA Institute. Organizacja ta obecna jest w 70 krajach i zrzesza ponad 140 tys. przedstawicieli branży finansowej, w tym ponad 130 tys. z tytułem CFA. CFA Society Poland rozpowszechnia i realizuje najwyższe standardy etyczne oraz edukacyjne w zakresie działań branży inwestycyjnej w Polsce, skupiając profesjonalistów mających związek z szeroko pojętym dokonywaniem inwestycji i zarządzaniem finansami. Jest to prestiżowe grono osób, mogące pochwalić się szerokim zakresem wiedzy finansowej i doskonałym zrozumieniem procesów gospodarczych. Certyfikat CFA to kompetencje i kwalifikacje niezbędne do wykonywania wielu zawodów. Egzaminy obejmują takie obszary jak analiza i wycena instrumentów finansowych, zarządzanie portfelem, finanse spółek, sprawozdawczość finansowa czy etyka.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!