Powrót konkursu im. Sokołowskiego

Uczestnicy konkursu pochodzili z 20 szkół z województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego.

31 marca 2023 roku odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego. To pierwsza edycja konkursu zrealizowana po pandemicznej przerwie.

W konkursie udział wzięło 161 uczniów z 20 szkół. Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania od ponad dwudziestu lat. Jego pierwsza edycja odbyła się wiosną 1999 roku. W całej dotychczasowej historii konkursu, a więc od 1999 do 2019 roku uczestniczyło w nim około 10 tysięcy osób.Wyłonionych zostało 380 laureatów. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o ekonomii i współczesnych problemach gospodarczych.

Na podstawie Uchwały Nr 32 Senatu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 28 kwietnia 2020 r. Laureaci konkursu będą mieli zapewniony wstęp na studia prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w ciągu trzech lat od roku uzyskania świadectwa dojrzałości. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 2 tygodni od dnia konkursu.