Najlepsza praca magisterska

fot. Andrzej Romański

Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. Gertrudy Uścińskiej - prezes ZUS - przyznała pierwszą nagrodę za najlepszą pracę magisterską w dziedzinie pracy i polityki społecznej absolwentce Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Magdalenie Ismer za pracę pt. Plan rozwoju zawodowego dla pracowników biurowych spółki Schoenberger Polska Enterprises. Konkurs zorganizowany został przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Chociaż praca magisterska dotyczy zarządzania zasobami ludzkimi, to do podjęcia tego tematu zainspirowały autorkę słowa Johanna Wolfganga von Goethego Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Przygotowane przez nią opracowanie posiada teoretyczno-empiryczno-projektowy charakter. Na podstawie badania oczekiwań pracowników, studentka zbudowała projekt systemu rozwoju zawodowego pracowników, którego brakowało w badanej organizacji. Zaproponowane przez nią rozwiązanie będzie zaimplementowane w praktyce. Promotorem pracy był prof. dr hab. Zenon Wiśniewski z Katedry Gospodarowania Zasobami Pracy.

Wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia w trakcie uroczystej gali w Warszawie. Link do transmisji z gali