Z wizytą w Izraelu

prof. dr hab. Magdalena Osińska oraz dr hab. Jerzy Boehlke, prof. UMK przed budynkiem izraelskiej uczelni. fot. Nadesłane.

W dniach 21-25.11 2022 r. prof. dr hab. Magdalena Osińska oraz dr hab.  Jerzy Boehlke, prof. UMK gościli w Uniwersytecie Bar Ilan w Tel Awiwie (Izrael). Bogaty program wizyty obejmował m.in. aktywności naukowe.

Wśród podejmowanych aktywności było m.in. wygłoszenie referatu nt. Modeling intense economic growth using the threshold error correction model - the case of Israel, udział w seminarium prowadzonym przez prof. Ariela Rubinsteina (Tel Aviv University) nt. Real People Aggregating Signals: An Experiment and a Short Story, współpracę dydaktyczną i organizacyjną. W ramach cyklu spotkań nasi pracownicy uczestniczyli w rozmowach indywidualnych z Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych – prof. Gilem Epsteinem, Dyrektorem Departamentu Ekonomii – prof. Ruth Ben-Yashar, z prof. Avi Weissem oraz wieloma naukowcami z Departamentu Ekonomii oraz Szkoły Biznesu.

Istotnym elementem wizyty, która odbyła się w ramach programu Erasmus+ było spotkanie w Biurze Spraw Międzynarodowych, podczas którego omówiono m.in. kwestię wymiany studentów oraz możliwości wspólnego programu podwójnego dyplomowania. Była to pierwsza oficjalna wizyta naszych przedstawicieli w Izraelu, której przygotowanie zajęło ponad dwa lata.