AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Piernikalia 2022

Grupa studentów ubranych w stylu kultury hippisowskiej stoi przed rektoratem. Dziewczyna na środku kadru trzyma transparent z napisem
fot. fot. Andrzej Romański

Po dwuletniej przerwie Samorząd Studencki zaprasza na obchody święta studentów 20 i 21 maja 2022 r. Tematem przewodnim tegorocznych Piernikaliów będzie "Powrót do przyszłości".

W programie wydarzeń pierwsze atrakcje przewidziano już na środowe popołudnie. Od 19:00 w klubie NRD rozgrywany będzie turniej w football stołowy. Dzień później studenci i studentki Collegium Medicum wezmą udział w grze miejskiej "Kierunek: Piernikalia". Zadaniem osób uczestniczących w wydarzeniu będzie jak najszybsze pokonanie wyznaczonej trasy i wykonanie w tym czasie jak największej liczby zadań. Od 20:00 o dobry nastrój na oficjalnym before party w Labie zadba DJ Seli.

W piątek przez cały dzień obowiązują godziny rektorskie, a Samorząd Studencki przygotował liczne aktywności już od rana. Na terenie przy Domu Studenckim nr 9 odbędą się m.in. turniej beerponga, gra w dwa ognie i zawody w skokach na skakance. Piernikalia nie mogą odbyć się bez tradycyjnego studenckiego pochodu, który wyruszy w piątek o godzinie 15:00 sprzed Domu Studenckiego nr 5 w kierunku kampusu uniwersyteckiego na Bielanach. W sobotę dzień rozpocznie się od śniadania na trawie między akademikami. Na studentów i studentki tego dnia czeka również wiele gier zespołowych, m.in. tradycyjny mecz w błocie, bieg piwny, przeciąganie liny i bitwa na balony z wodą.

W piątek i sobotę nie zabraknie również muzycznych doznań. 20 maja na scenie głównej przy Collegium Humanisticum wystąpią Mery Spolsky, Bitamina, Organek, After Party i Brathanki. W sobotę zagrają Tomigun, Gosia Andrzejewicz, Elektryczne Gitay, Smolasty, Robodrom i Ronnie Ferrari. Godzinowy plan koncertów można sprawdzić na stronie facebookowej Piernikaliów.

Wstęp na Piernikalia 2022 jest bezpłatny. Tegoroczne wydarzenie będzie miało wyjątkowy, charytatywny charakter. W czasie trwania koncertów na telebimach będzie wyświetlany numer konta, na które będzie można wpłacać pieniądze na wsparcie akademickiej społeczności ukraińskiej. Wpłat może dokonywać każdy w dowolnym momencie na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici na numer 56 1140 2017 0000 4502 0345 2695 z tytułem "Darowizna Ukraina". Więcej informacji o działaniach UMK na rzecz społeczności ukraińskiej można znaleźć na specjalnej stronie ukraina.umk.pl.

pozostałe wiadomości