AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Festiwal Ekonomisty 2021

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Od 24 listopada do 12 grudnia br. potrwa XIII edycja Festiwalu Ekonomisty – cykl wydarzeń tematycznie powiązanych z szeroko pojętą ekonomią i biznesem. Tegoroczna edycja, z racji na ograniczenia sanitarne, odbędzie się w sposób hybrydowy – stacjonarnie i online.

Festiwal Ekonomisty to coroczne wydarzenie, w trakcie którego świat nauki spotyka się ze światem praktyki. W tym czasie studenci naszego Wydziału mogą wziąć udział w inspirujących wykładach, ciekawych warsztatach i wizytach studyjnych w firmach. Punktami kulminacyjnymi Festiwalu w tym roku będą dwie imprezy: Puchar Wydziału oraz Uniwersytecki Koncert Charytatywny.

Tegoroczny cykl wydarzeń rozpocznie ogólnopolska konferencja łącząca świat nauki i biznesu Copernican Digital Forum 2021, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Forum e-Biznesu. Prelegentkami i prelegentami w trakcie wydarzenia będą czołowe ekspertki i czołowi eksperci ze świata fine-tech.  Celem CDF jest prezentacja stanu rozwoju i dyskusja o przyszłości cyfrowej gospodarki i cyfrowych finansów w Polsce i na świecie. Wydarzenie jest adresowane zarówno do studentów i przedsiębiorców, jak i do ekspertów sektora nowych technologii i e-finansów oraz wszystkich entuzjastów gospodarki cyfrowej. Bieżące informacje konferencji zamieszczane są na Facebooku. Wydarzenie przełożone zostało na maj 2022 roku.

Puchar Wydziału to wydarzenie, w trakcie którego drużyny poszczególnych kierunków zmagają się między sobą w konkurencjach powiązanych tematycznie z motywem przewodnim każdej edycji wydarzenia. W przerwach między zadaniami odbywają się licytacje darów podarowanych przez pracowników naszego Wydziału oraz przedstawione zostają wyniki plebiscytu na najlepszych pracowników w poszczególnych kategoriach. Ubiegłoroczną Puchar wygrała drużyna komunikacji i psychologii w biznesie pod opieką mgr. Mariusza Lewandowskiego z Katedry Zachowań Organizacyjnych i Marketingu. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 8 grudnia br. o godzinie 18:00 w Auli UMK (przy ul. Gagarina 11).

Z kolei tegoroczny koncert charytatywny, na którym wystąpi Toruńska Orkiestra Symfoniczna, dedykowany jest naszej studentce, Aleksandrze Rutkowskiej, która uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Odbędzie się on 12 grudnia o godz. 18:00 w Auli UMK.

Informacje o pozostałych wydarzeniach organizowanych w ramach Festiwalu na bieżąco będą pojawiały się  na stronie naszego Wydziału oraz w dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.

pozostałe wiadomości