AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

O uczeniu maszynowym w ekonomii i finansach

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Katedra Zastosowań Informatyki i Matematyki w Ekonomii Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na I Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „Uczenie maszynowe w ekonomii i finansach” - UMEF 2021.

Seminarium odbędzie się we wtorek 7 września 2021 roku w ramach XVII Konferencji „Dynamiczne Modele Ekonometryczne”, która od wielu lat cieszy się uznaniem w środowisku naukowym. Będzie ono poświęcone zagadnieniom z zakresu metod i zastosowań uczenia maszynowego w naukach ekonomicznych oraz tematom pokrewnym, związanym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i zautomatyzowanej eksploracji danych.

Celem seminarium jest stworzenie platformy wymiany wiedzy oraz prezentacji wyników badań w zakresie metod i zastosowań uczenia maszynowego w domenie ekonomii, finansów i zarządzania. Seminarium ma także umożliwić integrację środowiska osób zainteresowanych teoretycznymi oraz praktycznymi problemami implementacji uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji, nauki o danych czy automatyzacji procesów w sferze szeroko pojętej działalności gospodarczej.

Zgłoszenia na seminarium przyjmowane są do dnia 22.08.2021.

Przewidujemy opublikowanie w Wydawnictwie UMK (wydawnictwo I poziomu – 100 pkt.) wieloautorskiej monografii z zakresu uczenia maszynowego w ekonomii i finansach.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia: https://umef.umk.pl

pozostałe wiadomości