AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Szlachetna Paczka 2020

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Materiały prasowe Szlachetnej Paczki

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu po raz szósty włącza się w akcję "Szlachetna Paczka". Tym razem pomocą chcemy objąć rodzinę z Torunia, znajdującą się obecnie w trudnej sytuacji życiowej.

Pani Matylda (70 l.) i pan Leszek (76 l.) są małżeństwem od 50 lat. Pan Leszek całe życie pracował na kolei, zaś jego żona zajmowała się dziećmi i domem. Mężczyzna z biegiem lat przeszedł na emeryturę, ciesząc się, że w końcu spędzi czas z żoną i córkami. Niestety, od tamtego czasu jego zdrowie zaczęło się pogarszać. Pan Leszek jest po dwóch amputacjach nóg. Jest osobą leżącą i wymaga stałej opieki. Jego żona pomimo, że sama ma problemy ze zdrowiem, na co dzień opiekuje się swoim mężem. Koszty wynajmu mieszkania i zakupu leków oraz środków higienicznych dla pana Leszka (997 zł) sprawiają, że małżeństwu jest bardzo ciężko. Po ich odliczeniu na jednego członka rodziny pozostaje 460 zł miesięcznie. Małżeństwo przeżyło ze sobą wiele lat. Pani Matylda mówi, że zawsze byli zgodnym małżeństwem, także wsparciem w ciężkich chwilach. Teraz kobieta musi walczyć sama. Mimo wszystko pani Matylda się nie poddaje i jak sama mówi, nie wyobraża sobie nie opiekować się mężem. Pięćdziesiąt lat temu ślubowała mężowi być przy nim w chwilach dobrych oraz złych i tych słów przysięgi małżeńskiej chce dotrzymać. Jedyne o czym marzy, to aby jak najdłużej dopisywało jej zdrowie, by mogła dalej zajmować się panem Leszkiem.

Potrzeby rodziny dostępne są pod bieżąco aktualizowanym linkiem. 

Zbiórka potrwa do 11 grudnia 2020 roku (piątek). Dary można składać w Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (WNEiZ, p. 34), a gdy Centrum jest zamknięte na portierni. Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego - m.in. dbać o dezynfekcję dłoni, zachowywać odpowiedni dystans i zakrywać usta oraz nos. 

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną oraz by zachować wszelkie standardy bezpieczeństwa, osoby, które nie chcą lub nie mogą przyjść na Wydział, mogą wpłacić dowolną kwotę na konto: 05 1030 0019 0109 8518 0555 8911. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dokupienie brakujących produktów, wskazanych jako najważniejsze potrzeby rodziny oraz zakup kuchenki, której rodzina potrzebuje.

W tym roku można dodatkowo wesprzeć Szlachetną Paczkę robiąc codzienne zakupy:

  1. w sieci sklepów Biedronka – kupując oznaczone produkty w okresie do 13.12.2020 r.
  2. robiąc zakupy online (prywatne lub do paczki):
  • dodając do zakupów na Allegro w dniach 01-27.12.2020 r. specjalną cegiełkę;
  • robiąc zakupy online do 31.12.2020 r. na Allegro wybierając Paczkomaty InPost i odbierając paczkę jak najszybciej (Partnerzy przekażą wsparcie na Szlachetną Paczkę);
  • korzystając z aukcji Szlachetnej Paczki na platformie Allegro.

Więcej informacji nt. akcji na naszym Wydziale udziela Barbara Jóźwik (csr@umk.pl, tel. 56 6114892, kom. 693371981)

pozostałe wiadomości