AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Rynek pracy pod lupą nowego Centrum

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Na naszym Wydziale otwarto Centrum Danych Badawczych Federalnej Agencji Pracy w Norymberdze.  Jest to jedenaste tego typu centrum na świecie, a pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej. Wydarzenie odbyło się w środę, 14 października 2020 roku, a udział w nim wzięli m.in.: dyrektor IAB prof. Bernd Fitzenberger oraz prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Utworzenie Centrum stanowi zwieńczenie umowy zawartej pomiędzy WNEiZ a Federalną Agencję Pracy w Norymberdze. Porozumienie jest wynikiem długoletniej współpracy Katedry Gospodarowania Zasobami Pracy i jej kierownika prof. dr. hab. Zenona Wiśniewskiego z Instytutem Badania Rynku Pracy i Zawodów Federalnej Agencji Pracy (IAB). Na mocy umowy Instytut udostępniać będzie nowemu Centrum dane mikroekonomiczne Federalnej Agencji Pracy do niekomercyjnych badań, co umożliwi naukowcom z całej Polski prowadzenie międzynarodowych analiz porównawczych.

Jak zauważa Portal Informacyjny UMK, tworząc Centrum Danych Badawczych Federalnej Agencji Pracy w Norymberdze, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dołączył do 10 renomowanych uczelni na świecie mających dostęp do bazy danych IAB (7 ośrodków z USA i po jednym z Kanady, Francji i Wielkiej Brytanii).

Więcej zdjęć z wydarzenia dostępnych jest na Portalu Informacyjnym UMK

pozostałe wiadomości