AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

O rynku pracy w dobie koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Unsplash.com/enginakyurt

Dr hab. Kamil Zawadzki, prof. UMK z Katedry Gospodarowania Zasobami Pracy był gościem czwartkowego (14.05.2020) wydania audycji "Pytać każdy może", nadawanej w Polskim Radiu PiK. 

Audycja dotyczyła sytuacji na rynku pracy w regionie w dobie pandemii koronawirusa. Niedawno Wojewódzki Urząd Pracy opublikował dane, z których wynika, że w kwietniu liczba bezrobotnych w regionie wzrosła do ponad 68 tysięcy. Audycję odsłuchać można na stronie Radia PiK.

Nowy koronawirus został odkryty w styczniu br. Zakażenie powoduje chorobę układu oddechowego podobną do grypy, z objawami takimi jak kaszel, gorączka, a w cięższych przypadkach – trudności z oddychaniem. Choroba koronawirusowa przenosi się głównie przez kontakt z zarażonymi osobami, które kichają lub kaszlą. Przenosi się również, gdy człowiek dotknie powierzchni lub przedmiotu, na którym znajduje się wirus, a następnie dotknie swoich oczu, nosa lub ust. Do tej pory w Polsce odnotowano ponad 17,5 tysiąca potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadków zakażenia, w tym ponad 800 osób zmarło.

pozostałe wiadomości