AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Sukces studentów ze Studenckiego Koła Bankowości

Zdjęcie ilustracyjne
fot. unsplash.com/austindistel

 

24 kwietnia 2020 roku zespół studentów naszego Wydziału, reprezentujących Studenckie Koło Naukowe Bankowości, którego opiekunem naukowym jest dr Michał Buszko, wygrał Ligę Akademicką FINSIM  (dawniej BanRisk). 

Liga Akademicka FINSIM to konkurs w postaci gry symulacyjnej on-line z zarządzania bankiem organizowany przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z NBP, ZBP i BGK. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs z zakresu bankowości dla studentów w Polsce.


Liga Akademicka FINSIM to konkurs w postaci gry symulacyjnej on-line z zarządzania bankiem organizowany przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z NBP, ZBP i BGK. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs z zakresu bankowości dla studentów w Polsce.

Sukces naszych studentów cieszy tym bardziej, iż konkurs odbywał się w warunkach szczególnych, a do tego jeszcze nigdy w historii nie udało się reprezentacji z UMK stanąć w nim na podium. Nazwa banku, jaką przyjęli w konkursie nasi studenci, to "Copernicus Bank", co dodatkowo utrwala brand UMK w środowisku finansowo-bankowym.


Skład wygranego zespołu to:

  • Adam Wójcik - lider zespołu
  • Anna Kiermas - 
  • Ewelina Toruńska
  • Edyta Świtkiewicz
  • Paulina Gorzewska

Tegoroczny sukces może cieszyć również z tego powodu, iż w zeszłym roku studenci finansów i rachunkowości pod opieką naukową dr. Michała Buszko zajęli III miejsce w innym prestiżowym konkursie - CFA Ethics Challenge. Oznacza to, że jesteśmy coraz częściej obecni w praktyce finansów wśród prestiżowych uczelni ekonomicznych.

pozostałe wiadomości