AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Puchar Wydziału za nami!

obrazek: fot.Weronika Kochanek]
fot. Weronika Kochanek

5 grudnia w Auli UMK odbyła się tegoroczna edycja Pucharu Wydziału - imprezy od lat organizowanej na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, w trakcie której reprezentaci każdego z kierunków wraz z opiekunem rywalizowali o - zgodnie z nazwą - Puchar WNEiZ. Organizatorzy tym razem przenieśli nas w filmową "krainę czarów".

Każdego roku w trakcie eventu odbywają się licytacje darów przekazanych przez pracowników WNEiZ. Cała uzyskana z nich suma (wraz z dochodem ze sprzedaży biletów) przekazywana jest na szczytny cel - tym razem na leczenie i rehabilitację naszej studentki, Aleksandry Rutkowskiej. Z radością informujemy, że w tym roku udało się uzbierać około 14 200 złotych! 

Wszystkie tegoroczne konkurencje oparte były o tematykę filmową. W kolejności zadania były następujące: wykreowanie własnej, unikalnej postaci fantasy, rozpoznawanie kadrów i ścieżki dźwiękowej ze znanych produkcji filmowych, przedmiotów związanych z filmem przy zawiązanych oczach, kalambury, a także zbieranie kopert od publiczności z rozsypanką, a następnie ułożenie z zebranych wskazówek hasła. Całość przeplatana występami artystycznymi - podczas Pucharu wystąpili: Wiktoria Konklewska przy akompaniamencie Filipa Kołodzieja we własnej aranżacji piosenki "Crazy in Love", w jazzowym układzie Mistrzynie Polski i V-ce Mistrzynie Świata WADF (World Artistic Dance Federation) Julia Ziarkowska i Wiktoria Różańska, a jako ostatni rozgrzał scenę niesamowity hip-hopowy zespół BEST CREW.

W tym roku, po raz pierwszy w historii zwyciężyła drużyna komunikacji i psychologii w biznesie, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Po rozrywkowej części Pucharu Wydziału przyszedł czas na rozstrzygnięcie Plebiscytu. Przez cały miesiąc studenci Wydziału głosowali na swoich faworytów w wytypowanych wcześniej kategoriach. Poniżej zamieszczamy spis wszystkich kategorii wraz z opisami oraz zwycięzcami w poszczególnych z nich:

BATMAN, czyli osoba, która zawsze jest w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu, jest niezwykle pomocna, ale jednocześnie wywołuje podziw i szacunek wszystkich studentów. To wykładowca, który zdecydowanie nie boi się podejmować nowych wyzwań. Zwycięzca: dr Krzysztof Kannenberg.

PIOTRUŚ PAN - osoba energiczna, wesoła, optymistycznie patrząca na świat. Mówią, że ulubionym atrybutem tej osoby są różowe okulary. To wykładowca, który ratuje studentów z opresji szczególnie w gorącym okresie sesji i obrony prac dyplomowych. Zwycięzca:  mgr Mariusz Lewandowski.

JACK SPARROW - charakteryzuje się on wysokim poczuciem humoru, nienagannymi manierami, ceni sobie również nutkę szaleństwa w życiu, ale przede wszystkim zawsze wie, w którą stronę obrać kurs, żeby poprowadzić studenta ku zwycięstwu. To wykładowca, który łączy w sobie wszystkie cechy dobrego kapitana. Zwycięzca: prof. dr hab. Leszek Dziawgo.

SHERLOCK HOLMES, czyli osoba konsekwentna, dokładna, posiadająca siódmy zmysł i niesamowite wyczucie. Zawsze precyzyjnie wyznacza cele sobie i swoim podopiecznym. To wykładowca, który pod pozorami surowości zawsze działa w dobrej wierze studentów, dzięki czemu każdy jego plan jest realizowany na 200%. Zwycięzca: dr hab. Rafał Haffer, prof. UMK.

HAGRID, czyli  osoba charyzmatyczna, dobroduszna, łagodna, przyjazna oraz życzliwie usposobiona wobec studentów. To wykładowca niezwykle komunikatywny, który w ciekawy i umiejętny sposób potrafi przekazać wiedzę studentom. Zwycięzca: dr Michał Buszko.

GANDALF – osoba uważna, roztropna, zawsze trzymająca rękę na pulsie oraz troszcząca się o swoich studentów i o wydział. Gandalf odznacza się niezwykłą umiejętnością znajdowania rozwiązań w sytuacjach pozornie bez wyjścia. To wykładowca, który swoją postawą wzbudza szacunek i uznanie wszystkich dookoła. Zwycięzca: dr Ryszard Lorenczewski.

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA, czyli osoba ciepła, uczynna, opiekuńcza i troskliwa. Zależy jej na dobrych relacjach ze studentami i na ich nieustannym rozwoju. Zna szkodliwe skutki stresu, więc nie praktykuje nauczania za jego pomocą. To pracownik systematyczny i wyrozumiały, od którego bije dobra energia. Zwycięzca: dr Kamila Skrzypczyńska.

DIABOLINA - jest to kobieta z klasą, ogromnym wdziękiem, ceniąca sobie rzetelność i terminowość. Charakteryzuje ją prawdomówność oraz perfekcyjne przygotowanie do każdych zajęć. To pracownik, który na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie oschłego i surowego, ale po bliższym poznaniu ukazuje dobro, zrozumienie i troskę. Zwycięzca: dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, prof. UMK.

MINERWA MCGONAGALL - nauczycielka Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, to kobieta odważna, sprawiedliwa i lojalna swoim wartościom. Wzbudza szacunek nie tylko studentów, ale także pracowników wydziału. Postrzegana jest jako osoba ciepła i wrażliwa, która zawsze służy radą i pomocą. To wykładowca, który świetnie spełnia się w roli promotora. Zwycięzca: prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś.

WONDER WOMAN - czyli kobieta absolutnie niezastąpiona. Wszechwiedząca o nadludzkiej szybkości, wytrzymałości i cierpliwości, szczególnie w okresach licznych bojów studentów z największą uczelnianą zmorą tzw. „USOSEM". Pod postacią Wonder Woman kryją się takie pojęcia jak: brak urlopów, wypoczynku, monotonny stres, czy też fanklub studentów koczujących pod gabinetem od rana. Zwycięzca: mgr Milena Miszewska.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć