AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Puchar Wydziału za nami!

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Weronika Kochanek

5 grudnia w Auli UMK odbyła się tegoroczna edycja Pucharu Wydziału - imprezy od lat organizowanej na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, w trakcie której reprezentaci każdego z kierunków wraz z opiekunem rywalizowali o - zgodnie z nazwą - Puchar WNEiZ. Organizatorzy tym razem przenieśli nas w filmową "krainę czarów".

Każdego roku w trakcie eventu odbywają się licytacje darów przekazanych przez pracowników WNEiZ. Cała uzyskana z nich suma (wraz z dochodem ze sprzedaży biletów) przekazywana jest na szczytny cel - tym razem na leczenie i rehabilitację naszej studentki, Aleksandry Rutkowskiej. Z radością informujemy, że w tym roku udało się uzbierać około 14 200 złotych! 

Wszystkie tegoroczne konkurencje oparte były o tematykę filmową. W kolejności zadania były następujące: wykreowanie własnej, unikalnej postaci fantasy, rozpoznawanie kadrów i ścieżki dźwiękowej ze znanych produkcji filmowych, przedmiotów związanych z filmem przy zawiązanych oczach, kalambury, a także zbieranie kopert od publiczności z rozsypanką, a następnie ułożenie z zebranych wskazówek hasła. Całość przeplatana występami artystycznymi - podczas Pucharu wystąpili: Wiktoria Konklewska przy akompaniamencie Filipa Kołodzieja we własnej aranżacji piosenki "Crazy in Love", w jazzowym układzie Mistrzynie Polski i V-ce Mistrzynie Świata WADF (World Artistic Dance Federation) Julia Ziarkowska i Wiktoria Różańska, a jako ostatni rozgrzał scenę niesamowity hip-hopowy zespół BEST CREW.

W tym roku, po raz pierwszy w historii zwyciężyła drużyna komunikacji i psychologii w biznesie, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Po rozrywkowej części Pucharu Wydziału przyszedł czas na rozstrzygnięcie Plebiscytu. Przez cały miesiąc studenci Wydziału głosowali na swoich faworytów w wytypowanych wcześniej kategoriach. Poniżej zamieszczamy spis wszystkich kategorii wraz z opisami oraz zwycięzcami w poszczególnych z nich:

BATMAN, czyli osoba, która zawsze jest w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu, jest niezwykle pomocna, ale jednocześnie wywołuje podziw i szacunek wszystkich studentów. To wykładowca, który zdecydowanie nie boi się podejmować nowych wyzwań. Zwycięzca: dr Krzysztof Kannenberg.

PIOTRUŚ PAN - osoba energiczna, wesoła, optymistycznie patrząca na świat. Mówią, że ulubionym atrybutem tej osoby są różowe okulary. To wykładowca, który ratuje studentów z opresji szczególnie w gorącym okresie sesji i obrony prac dyplomowych. Zwycięzca:  mgr Mariusz Lewandowski.

JACK SPARROW - charakteryzuje się on wysokim poczuciem humoru, nienagannymi manierami, ceni sobie również nutkę szaleństwa w życiu, ale przede wszystkim zawsze wie, w którą stronę obrać kurs, żeby poprowadzić studenta ku zwycięstwu. To wykładowca, który łączy w sobie wszystkie cechy dobrego kapitana. Zwycięzca: prof. dr hab. Leszek Dziawgo.

SHERLOCK HOLMES, czyli osoba konsekwentna, dokładna, posiadająca siódmy zmysł i niesamowite wyczucie. Zawsze precyzyjnie wyznacza cele sobie i swoim podopiecznym. To wykładowca, który pod pozorami surowości zawsze działa w dobrej wierze studentów, dzięki czemu każdy jego plan jest realizowany na 200%. Zwycięzca: dr hab. Rafał Haffer, prof. UMK.

HAGRID, czyli  osoba charyzmatyczna, dobroduszna, łagodna, przyjazna oraz życzliwie usposobiona wobec studentów. To wykładowca niezwykle komunikatywny, który w ciekawy i umiejętny sposób potrafi przekazać wiedzę studentom. Zwycięzca: dr Michał Buszko.

GANDALF – osoba uważna, roztropna, zawsze trzymająca rękę na pulsie oraz troszcząca się o swoich studentów i o wydział. Gandalf odznacza się niezwykłą umiejętnością znajdowania rozwiązań w sytuacjach pozornie bez wyjścia. To wykładowca, który swoją postawą wzbudza szacunek i uznanie wszystkich dookoła. Zwycięzca: dr Ryszard Lorenczewski.

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA, czyli osoba ciepła, uczynna, opiekuńcza i troskliwa. Zależy jej na dobrych relacjach ze studentami i na ich nieustannym rozwoju. Zna szkodliwe skutki stresu, więc nie praktykuje nauczania za jego pomocą. To pracownik systematyczny i wyrozumiały, od którego bije dobra energia. Zwycięzca: dr Kamila Skrzypczyńska.

DIABOLINA - jest to kobieta z klasą, ogromnym wdziękiem, ceniąca sobie rzetelność i terminowość. Charakteryzuje ją prawdomówność oraz perfekcyjne przygotowanie do każdych zajęć. To pracownik, który na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie oschłego i surowego, ale po bliższym poznaniu ukazuje dobro, zrozumienie i troskę. Zwycięzca: dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, prof. UMK.

MINERWA MCGONAGALL - nauczycielka Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, to kobieta odważna, sprawiedliwa i lojalna swoim wartościom. Wzbudza szacunek nie tylko studentów, ale także pracowników wydziału. Postrzegana jest jako osoba ciepła i wrażliwa, która zawsze służy radą i pomocą. To wykładowca, który świetnie spełnia się w roli promotora. Zwycięzca: prof. dr hab. Aldona Glińska-Neweś.

WONDER WOMAN - czyli kobieta absolutnie niezastąpiona. Wszechwiedząca o nadludzkiej szybkości, wytrzymałości i cierpliwości, szczególnie w okresach licznych bojów studentów z największą uczelnianą zmorą tzw. „USOSEM". Pod postacią Wonder Woman kryją się takie pojęcia jak: brak urlopów, wypoczynku, monotonny stres, czy też fanklub studentów koczujących pod gabinetem od rana. Zwycięzca: mgr Milena Miszewska.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.