AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Nasi studenci nagrodzeni

Zdjęcie ilustracyjne

Już po raz 22. w Łodzi, w dniach 17-19 maja 2018 roku odbył się konkurs Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie. Zwyciężył zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a uczestnicy najlepszych 5 drużyn - w tym nasi studenci - otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe.

W konkursie uczestniczyło 9 zespołów studentów III roku stacjonarnych studiów I stopnia lub III roku stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w zakresie ekonomii, finansów i zarządzania. Studenci uczestnicząc w konkursie sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności, mierzą się z praktycznymi problemami występującymi w biznesie oraz próbują swoich sił w negocjacjach. 

Konkurs przebiegał w kilku etapach. Pierwszego dnia zespoły przygotowywały rekomendacje dla produkcji w nowej technologii z uwzględnieniem oczekiwanej struktury asortymentowej. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 5 zespołów, których zadaniem było przygotowanie prezentacji mającej przekonać zarząd i pracowników firmy informatycznej do stworzenia w firmie Pracowniczego Programu Emerytalnego. Do ostatniego, trzeciego etapu, weszły dwie drużyny, które stanęły do negocjacji - zwyciężył zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Nagrodzeni zostali uczestnicy 5 najlepszych zespołów:

  • Nagrodę I stopnia w wysokości 2.500 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Nagrodę II stopnia w wysokości 2.000 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
  • Nagrodę III stopnia w wysokości 1.500 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymał zespół Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

2 wyróżnienia w wysokości 500 zł (dla każdego członka zespołu) otrzymały:

  • zespół Uniwersytetu Łódzkiego
  • zespół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

 Codziennie, po zmaganiach konkursowych, dla uczestników organizowane były seminaria, na których członkowie jury analizowali, wraz z uczestnikami konkursu, możliwe rozwiązania zadań oraz dzielili się swoją wiedzą.

Fundatorem konkursu i nagród była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, zaś organizatorem Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Serdecznie gratulujemy!

[Źródło wiadomości]

Zdjęcie: rawpixel // Unsplash

pozostałe wiadomości