Absolwenci z mieszkaniami

Klucze do mieszkanie odebrał m.in. Jakub Siemianowski z rodziną fot. Andrzej Romański

Pięcioro absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w tym jednak absolwentka naszego Wydziału, odebrało klucze do mieszkań, przyznanych im w ramach miejskiego programu „Mieszkanie dla absolwenta”.

Do tegorocznej edycji programu wpłynęły wnioski siedmiu osób, spośród których wyłoniono piątkę absolwentów UMK, wykazujących się zarówno wysoką średnią ocen podczas studiów, jak też pracą naukową i publikacjami. Są to:

• Jakub Siemianowski – absolwent matematyki ze średnią ocen 5,00,
  • Sylwia Kowalska – absolwentka chemii, średnia ocen 4,88,
  • Aleksandra Wiśniewska – absolwentka finansów i rachunkowości, średnia ocen 4,91,
  • Klaudia Wesołowska – absolwentka chemii, średnia ocen 4,89,
  • Joanna Szafran – absolwentka chemii, średnia ocen 4,74.

Uroczyste przekazanie kluczy oraz umów najmu nastąpiło 22 listopada w jednym z mieszkań, w których zamieszkają absolwenci.

W ciągu pięciu edycji programu wyłoniono 23 laureatów, którzy uzyskali możliwość najmu na preferencyjnych warunkach pełnostandardowego lokalu z miejskich zasobów. Zgodnie z zasadami programu umowy zawierane są na okres maksymalnie 5 lat, jednak jeśli nagrodzony absolwent w tym czasie porzuci pracę w Toruniu na rzecz pracy w innej miejscowości, umowa zostaje przerwana. Po upływie 5 lat umowa może zostać przedłużona na czas nieoznaczony.

Szczegóły programu „Mieszkanie dla absolwenta”

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.