AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

"Recykling daje owoce" - owoce za elektrośmieci

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański, DzPiI UMK.

Studenci i pracownicy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz mieszkańcy Torunia włączają się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Recykling Daje Owoce. Lokalnym koordynatorem akcji jest Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu UMK, które od wielu lat prowadzi na terenie UMK różne proekologiczne inicjatywy. Równocześnie ze zbiórką trwa akcja informacyjna na temat elektroodpadów prowadzona wśród społeczności uczelni oraz wśród mieszkańców.

Zbieramy:

  • zużyte baterie,
  • drobne zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne.

Przekazujemy:

  • dla wszystkich - garść pysznych i zdrowych owoców,
  • dla pierwszych 25 osób - sadzonki drzew owocowych.

Wydarzenie odbędzie się 18 listopada 2019 roku (poniedziałek), w godzinach 14:30 - 18:30 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu (zobacz, jak do nas dojechać).

Organizowana akcja wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju, w tym w poniższe Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ:  

  • Cel 11: Uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu
  • Cel 12: Zapewnić wzorce zrównoważonej konsumpcji i produkcji

Akcja "Recykling Daje Owoce" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku  Opakowań  S.A.  - firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów    w Polsce i Europie.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji "Recykling Daje Owoce" jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu. Kontakt: dominik@cycling-recycling.eu, tel. 697 092 978.

W Toruniu akcję organizują  Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu  UMK, Wydział Nauk Ekonomicznych      i Zarządzania UMK oraz Fundacja Institute of Effective Asset Management. Partnerami akcji w Toruniu są: Rada Okręgu Chełmińskie, Stowarzyszenie Chełmińskie Przedmieście – Tu Mieszkam, Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sp. z o.o.

W tym roku po raz kolejny wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym TV Toruń. Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Społecznie odpowiedzialny WNEiZ UMK”, dofinansowanego ze środków Fundacji Santander w ramach programu „Tu Mieszkam, Tu Zmieniam”.

Wydarzenie odbywa się w ramach "Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości".

Więcej informacji o akcji:

 

pozostałe wiadomości