AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Umowa z Polską Agencją Inwestycji i Handlu podpisana

Dwie kobiety siedzą przy stole konferencyjnym i podpisują dokumenty podczas wydarzenia poświęconego Azji Centralnej, ze szczególnym uwzględnieniem Uzbekistanu. Za nimi widoczny jest duży ekran z prezentacją o treści: ?Azja Centralna jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem Uzbekistanu?, w ramach XII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Na ekranie znajdują się także zdjęcia z Uzbekistanu oraz logotypy organizatorów, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Ambasady Uzbekistanu.
Umowę z ramienia Wydziału podpisała dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, prof. UMK

W dniu 21 maja 2025 r., podczas obchodów Dnia Uzbekistanu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK, odbywających się w ramach XII Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem a Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Na mocy porozumienia strony wyraziły wolę współdziałania w zakresie wzajemnego wsparcia merytorycznego poprzez udział przedstawicieli w charakterze ekspertów lub prelegentów w seminariach, konferencjach, webinariach oraz innych wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez obie instytucje. Zakres współpracy obejmuje również wzajemne wspieranie wydarzeń poprzez udzielanie patronatów, wspólną organizację konferencji, seminariów oraz inicjatyw tematycznie powiązanych z działalnością Stron, a także dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz prezentowanie opinii na tematy istotne dla sektora akademickiego.

Strony zadeklarowały ponadto gotowość do wzajemnego zapraszania się na wydarzenia, szkolenia i konferencje, a także do współpracy przy organizacji wizyt studyjnych dla inwestorów, spotkań i webinariów z udziałem potencjalnych inwestorów, opracowywaniu materiałów informacyjnych i publikacji oraz realizacji wspólnych działań promocyjnych. Porozumienie obejmuje również możliwość realizacji wspólnych przedsięwzięć badawczych zgodnych z profilem działalności każdej ze stron, współpracę przy organizacji praktyk dla studentów WNEiZ – w zależności od możliwości Agencji – oraz wsparcie Wydziału przez PAIH w obszarze działalności naukowo-dydaktycznej.

Zawarta umowa stanowi istotny krok w kierunku rozwoju współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim a instytucją wspierającą inwestycje i handel, przyczyniając się do wzmacniania potencjału badawczego, dydaktycznego i promocyjnego Wydziału.

pozostałe wiadomości