Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego

Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego organizowany jest przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania od ponad dwudziestu lat. Jego pierwsza edycja odbyła się wiosną 1999 roku. W całej dotychczasowej historii konkursu, a więc od 1999 do 2019 roku uczestniczyło w nim około 10 tysięcy osób.Wyłonionych zostało 380 laureatów. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o ekonomii i współczesnych problemach gospodarczych.

XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego

Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół średnich do udziału w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego. Na podstawie Uchwały Nr 32 Senatu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 28 kwietnia 2020 r. Laureaci konkursu będą mieli zapewniony wstęp na studia prowadzone na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w ciągu trzech lat od roku uzyskania świadectwa dojrzałości (kierunki: gospodarka cyfrowa, ekonomia, matematyka i ekonomia, finanse i rachunkowość, komunikacja i psychologia w biznesie, logistyka, zarządzanie). Laureaci Konkursu zostaną również wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami finansowymi.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 19 kwietnia 2024 r. o godz. 10 w budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Gagarina 13a.

Prosimy o zgłaszanie uczniów do Konkursu wyłącznie na formularzu zgłoszeniowym. Formularz ten prosimy przesłać na adres e-mail mkola@umk.pl lub pocztą na adres: dr Maria Kola-Bezka, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 20 marca 2024 r.

Więcej informacji o Konkursie mogą Państwo uzyskać kierując pytania do Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego konkursu, dr Marii Kola-Bezka, adres e-mail: mkola@umk.pl, tel. 56/611-46-26 (dyżur telefoniczny w środy w godz. 9:00-9:40 i 11:20-12:40).

Dokumenty do pobrania:

Formularz_zgloszeniowy_2024 (74 KB)

Klazula_info_RODO (110 KB)

Regulamin Konkursu (168 KB)

Zalecana literatura (187 KB)

Przykładowe pytania (292 KB)

Uchwała Senatu Nr 32 z 28.04.2020 (449 KB)