AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Partner projektu KAB

TARR Centrum Innowacyjności sp. z o.o.:

to centrum ośrodka biznesowo-technologicznego w ramach którego powstał Inkubator nowych technologii Exea Smart Space oraz nowoczesne centrum przetwarzania danych  Exea Data Center.

Inkubator działa od czerwca 2014 roku i jest częścią nowoczesnego centrum przetwarzania danych Exea Data Center, które powstało na terenie Parku i dostarcza zaawansowane rozwiązania ICT w modelu cloud computing dla obszaru enterpirse i sektora publicznego.

Inkubator Exea Smart Space tworzy toruńską przestrzeń startupów, miejsce inspiracji i wymiany doświadczeń  dla rozwoju startupów i młodych firm technologicznych z obszaru e-biznesu.

Startupy i firmy zlokalizowane w inkubatorze Exea Smart Space mają dostęp do wsparcia merytorycznego, od opieki prawnej po mentoring i specjalistyczne szkolenia i warsztaty, zarówno biznesowe jak i technologiczne. Projekty o największym potencjale rozwoju tworzące synergię z rozwiązaniami centrum przetwarzania danych Exea Data Center otrzymują dostęp do zaawansowanych technologii IT oraz możliwość współpracy przy wprowadzeniu produktu na rynek.

Exea Smart Space aktywnie uczestniczy w tworzeniu i  rozwoju środowiska startupów, inicjując i organizując po raz pierwszy w Toruniu regionie edycje globalnych inicjatyw typu Startup Weekend powered by Google, czy TEDx. Inkubator jest także inicjatorem wielu autorskich projektów, jak cykliczne wydarzenia OpenBETA dla toruńskiej sceny technologicznej oraz zajęcia z przedsiębiorczości Startup Academy dla szkół średnich.

Inkubator jest inicjatorem autorskiego programu akceleracji SCALE – programu szybkiego i intensywnego wsparcia dla najlepszych pomysłów e-biznesowych. Program dostarcza najwyższe wsparcie merytoryczne z udziałem siatki kilkudziesięciu ekspertów i mentorów oraz wsparcie technologiczne i finansowe przy udziale najaktywniejszych funduszy VC i partnerów technologicznych.