Granty badawcze dla naszych naukowców

fot. Pixabay

Badacze z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymają 8,5 ml złotych na swoje projekty w ramach konkursów HARMONIA, SONATA BIS I SONATA. Wśród nagrodzonych naukowców znaleźli się pracownicy Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

W SONACIE BIS, czyli konkursie na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego, jednym ze zwycięzców został dr hab. Michał Polasik, który na projekt pt. „Wpływ rozwoju FinTech oraz regulacji prawnych na innowacje na rynku usług płatniczych w Unii Europejskiej: strategie sektora finansowego i potrzeby konsumentów” otrzyma 851 900 zł.

W SONACIE, czyli konkursie na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową posiadające stopień naukowy doktora, laureatem z naszego Wydziału został dr Maciej Ryczkowski. Na projekt pt. „Podaż pieniądza, kredyt a zmiany cen nieruchomości z perspektywy analizy falkowej” otrzyma 77 200 zł.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!