Święto Uczelni 2018

Święto Uczelni 2018 fot. Andrzej Romański

19 lutego, w 545. rocznicę urodzin patrona UMK miały miejsce główne obchody Święta Uniwersytetu. Główna uroczystość rozpoczęła się o 11:00 w Auli UMK. W programie ceremonii znalazły się: przemówienia rektora UMK prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, okolicznościowe wystąpienia gości, wręczenie doktoratu honoris causa UMK prof. dr. hab. Andrzejowi Cichockiemu oraz odznaczeń, medali i wyróżnień - zarówno państwowych, jak i uniwersyteckich. Wcześniej, około godz. 10:15 nastąpiło tradycyjne złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w sercu toruńskiej starówki.

Ważnym punktem uroczystości było rozdanie dyplomów 46 nowym doktorom habilitowanym i 117 doktorom. Z naszego Wydziału byli to:

Doktorzy habilitowani:

• dr hab. Sylwester Bejger
  • dr hab. Waldemar Glabiszewski
  • dr hab. Krzysztof Krukowski
  • dr hab. Michał Moszyński
  • dr hab. Kamil Zawadzki

Doktorzy:

• dr Karolina Górna
  • dr Kamila Kaczmarczyk
  • dr Anna Piotrowska
  • dr Ewa Podlewska
  • dr Mateusz Tomanek
  • dr Łukasz Topolewski
  • dr Paweł Umiński
  • dr Tomasz Zdanowicz

Podczas Święta Uniwersytetu 2018 powiększyło się również grono Honorowych Profesorów UMK. Dołączyli do niego: prof. dr hab. Ireneusz Mikołajczyk z Wydziału Filologicznego, prof. dr hab. Roman Ossowski z Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum oraz prof. dr hab. Stanisław Salmonowicz z Wydziału Prawa i Administracji. Tytuły Honorowego Profesora nadawane są profesorom o wybitnym dorobku naukowym, którzy w ostatnim roku akademickim odeszli na emeryturę.

Warto podkreślić także, że z naszego Wydziału Medalem za zasługi położone dla rozwoju Uczelni nagrodzony został prof. dr hab. Zenon Wiśniewski, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę - dr hab. Mirosław Bochenek, prof. UMK, zaś Medalem Komisji Edukacji Narodowej - dr Andrzej Anszperger.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.