AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Inauguracja działalności Koła Absolwentów Ekonomii

Zdjęcie ilustracyjne
Nadesłane

W dniu 6 lipca 2019 roku w Auli UMK w Toruniu odbył się zjazd absolwentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK roczników 1972-1989 połączony z inauguracją działalności Koła Absolwentów Ekonomii Stowarzyszenia Absolwentów UMK, które zostało założone na wniosek członków założycieli.

Spotkanie rozpoczęto od rejestracji ok. 60 uczestników i wystąpień: Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UMK  - Stanisława Krause, Prodziekana d/s Współpracy z Zagranicą i Rozwoju – prof. dr. hab. Aldony Glińskiej -Neweś, przedstawiciela Stowarzyszenia Absolwentów UMK – dr Cecylii Iwaniszewskiej oraz przedstawiciela Zarządu Koła Absolwentów Ekonomii Stowarzyszenia Absolwentów UMK - Małgorzaty Kacprzak.

W toku spotkania wybrany został Zarząd  Koła Absolwentów Ekonomii SA w składzie: Stanisława Kłosińska – przewodnicząca, Małgorzata Kacprzak – z-ca przewodniczącej, Andrzej Sitarz – z-ca przewodniczącej. Uczestnicy zjazdu zostali m.in. zapoznani z regulaminem Koła Absolwentów Ekonomii SA, w tym z celami, prawami i obowiązkami członków Koła. W trakcie spotkania chętni składali deklaracje członkowskie przystąpienia do Koła oraz przy muzyce prowadzili rozmowy dotyczące m.in. przyszłej działalności Koła Absolwentów Ekonomii SA.

Informacje dotyczące działalności Koła Absolwentów Ekonomii SA będą umieszczane w zakładce na stronie internetowej Stowarzyszenia Absolwentów UMK oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Kontakt: absolwent@umk.pl, ko.ab.ek.umk@wp.pl

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.