AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

EkoWalentynki nagrodzone

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański, DzPiI UMK.

Zakończyło się podliczanie głosów w ogólnopolskim internetowym plebiscycie "EkoInspiracja 2018", w którym można było zagłosować na najlepsze akcje, produkty, usługi i firmy działające na rzecz ochrony środowiska w roku 2018. W kategorii ekologicznych programów partnerskich, jak informuje portal ekorynek - organizator konkursu, bezkonkurencyjny okazał się projekt „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!”, realizowany przez zespół Dominika Dobrowolskiego – znanego podróżnika i ekologa. Głównymi Partnerami akcji od wielu lat są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu Organizacja Odzysku - firmy będące liderami w Polsce i Europie, w zakresie zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów.

 

Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu oraz Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK od 2013 roku włączają się w organizację tej akcji jako koordynatorzy akcji w Toruniu.

Na uwagę zasługuje fakt, że Dominik Dobrowolski drugi raz z rzędu jest laureatem w tej kategorii (w poprzednim roku za edukacyjny projekt na rzecz czystości rzek RECYKLING REJS). Wyniki plebiscytu EkoInspiracja 2018 dostępne są tutaj.

"EkoWalentynki"  to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory blisko 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. "Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę" - mówi Dominik Dobrowolski - pomysłodawca akcji.

 

pozostałe wiadomości