AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Sukces naszych studentów

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane

Mamy przyjemność poinformować, że studenci naszego Wydziału: Mateusz Żukowski i Marcin Stawarz zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie Lion's Den Risk Modelling Challenge organizowanego przez ING Bank Śląski oraz ING Tech Poland w dniach 31.05 - 01.06 br. w Warszawie.

Konkurs cieszy się dużą popularnością, do finału zakwalifikowało się 18 zespołów (nasi studenci zostali połączeni w jeden zespół z dwoma studentami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie) z całej Polski. Tematyka dotyczyła optymalizacji portfela kredytowego banku ze szczególnym naciskiem na zastosowanie innowacyjnych metod, takich jak uczenie maszynowe. Konkurs prowadzony był w formie dwudniowego hackathonu i zakończył się prezentacją swojego rozwiązania przed międzynarodowym jury, w skład którego weszły takie osoby, jak: Head of Financial Risk Modelling and Advanced Analytics at ING, Global Head of Retail Credit Risk at ING, Global Head of ING Business Shared Services, Vice-President of the Management Board of ING Bank Śląski i Head of ING Tech Poland. Konkurs w całości prowadzony był w języku angielskim.

Mateusz Żukowski i Marcin Stawarz studiują na kierunku finanse i rachunkowość na specjalizacji inżynieria finansowa. Tematyką data science i uczenia maszynowego interesują się od dłuższego czasu i rozwijają swoje umiejętności we współpracy z Katedrą Zastosowań Informatyki i Matematyki w Ekonomii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

pozostałe wiadomości