AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Wręczenie certyfikatu AMBA

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane

W dniach 13-15 maja 2019 roku w Istambule odbyła się AMBA Global Conference, w trakcie której prof. dr hab. Robert Karaszewski odebrał certyfikat potwierdzający uzyskanie przez będący w ofercie naszego Wydziału program Executive Master of Business Administration akredytacji AMBA. 

AMBA Global Conference skupia liderów szkół biznesu na całym świecie i zapewnia im doskonałą okazję do nawiązania kontaktów, wymiany informacji i doświadczeń oraz uczestniczenia w prowokujących do myślenia sesjach dotyczących biznesu, przywództwa i edukacji menedżerskiej. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w Istambule. W jej trakcie wręczono certyfikaty szkołom biznesu, które uzyskały akredytacje AMBA w ostatnim czasie. Z ramienia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu odebrał go prof. dr hab. Robert Karaszewski, dyrektor programu EMBA. 

W Polsce akredytacją AMBA wyróżniono dotąd jedynie studia realizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego, Politechnikę Gdańską, Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Warszawski. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu jest jedyną uczelnią publiczną w Polsce oferującą studia EMBA akredytowane zarówno przez AACSB, jak i AMBA.

Surowe kryteria oceny AMBA gwarantują, że akredytację osiągają tylko programy, które wykazują najwyższe standardy w kształceniu, programach nauczania i interakcjach słuchaczy. Wyróżnienie ma zasięg międzynarodowy, a organizacja współpracuje z nauczycielami akademickimi w czołowych instytucjach edukacyjnych na całym świecie, aby stale aktualizować kryteria akredytacji i utrzymywać unikatowe, dogłębne i szczegółowe podejście.

Po uzyskaniu akredytacji przez WNEiZ studenci EMBA na UMK mogą dołączyć do globalnej społeczności członków AMBA, obejmującej ok. 37 000 studentów i absolwentów w ponad 150 krajach, w celu nawiązania kontaktów czy rozwoju kariery.

Program EMBA na UMK jest realizowany od 2000 roku. W ramach dotychczas zrealizowanych dwunastu edycji program ukończyło 310 osób, a kolejnych 45 osób jest słuchaczami programu EMBA w bieżących dwóch edycjach. XIV edycja studiów została rozpoczęta 26.10.2018 r.

pozostałe wiadomości