Ogólnopolski sukces naszych studentów

Nagrodzeni studenci fot. Nadesłane

Miło nam poinformować, że nasi studenci działający w Studenckim Kole Naukowym Bankowości i pracujący pod kierunkiem dr Michała Buszko: Adam Wójcik, Weronika Kulawiec, Klaudia Józwik, Dominika Leśniewska, oraz Łukasz Cieśliński, zajęli 4 miejsce w ogólnopolskim konkursie „FINSIM - Liga Akademicka", organizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości

Patronami konkursu byli m.in. Związek Banków Polskich i Bank Gospodarstwa Krajowego. Konkurs polegał na zarządzaniu wirtualnym bankiem na przestrzeni 8 decyzji, które polegały głównie na: zarządzaniu wynikiem odsetkowym, ryzykiem walutowym czy też płynnością finansową. Miejsce 4 spośród łącznie 18 startujących drużyn jest najlepszym wynikiem w historii uczestnictwa naszej uczelni w powyższej rywalizacji akademickiej. Warto zaznaczyć, że wycena akcji prowadzonego przez studentów WNEiZ banku była o 3 gorsze niższa od wyceny akcji banku, który zajął 3 miejsce i o 8 złotych wyższa od wyceny akcji banku, który zajął 5 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.