Konferencja w Charkowie

obrazek: fot.Dział Promocji Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego]
fot. Dział Promocji Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego

W dniach 18 - 19 marca br. odbyła się w Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Ekonomicznym im. S. Kuznetsa (Charków, Ukraina) współorganizowana przez nasz Wydział Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Modern Problems of the Enterprise Management: Theory and Practice".

W jej ramach swoje prelekcje wygłosili dr Aranka Ignasiak-Szulc (tytuł wystąpienia: Entrepreneurs and the revitalization of neighborhood communities (example of Poland)) oraz dr Mateusz Tomanek (tytuł wystąpienia: Role of event management in management science). Podczas konferencji przedstawiciele Wydziału wręczyli podarowane przez naszą bibliotekę publikacje pracowników WNEiZ. Trafią one do Ukraińsko-Polskiego Centrum Wymiany Akademickiej.

Nasza delegacja odbyła również spotkania z Prorektorem prof. Volodymyrem Ponomarenko oraz prof. Tetianą Lepeyko. Dotyczyły one rozwoju współpracy z partnerami ukraińskimi prowadzonej w ramach Centrum Badań Europy Środkowej i Wschodniej UMK. Omówiono również możliwości organizacji w Charkowie ciekawie zapowiadających się praktyk dla studentów specjalności Event Management i PR (zarządzanie II stopień).

Charków jest drugim co do wielkości miastem Ukrainy, siedzibą wielu instytucji nauki i kultury, m. in. słynnej opery. Odbywają się tam również wielkie wydarzenia sportowe, m. in. mecze Ligi Mistrzów, gdyż na charkowskim stadionie gra obecnie Szachtar Donieck.