AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Ekspertka z USA o roli kobiet w innowacjach

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Mariusz Lewandowski

Ari Horie, założycielka start-upów kobiecych z Women’s Startup Lab w Menlo Park w Kalifornii, 8 kwietnia wygłosiła wykład i poprowadziła warsztaty oraz sesję pytań i odpowiedzi na temat: „Dlaczego Dolina Krzemowa? Ucz się na sukcesach i porażkach. Rola kobiet w innowacjach”.

Spotkanie odbyło się w Sali Rady Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK przy ul. Gagarina 13a w godzinach 9:30-12:30. Poprowadzone było w języku angielskim z symultanicznym tłumaczeniem na język polski. Organizatorzy – w związku z tematyką wystąpienia i warsztatów – liczyli w szczególności na obecność kobiet.

Wydarzenie organizowane było przez Urząd Marszałkowski w Toruniu w ramach projektu pn. „Wykłady i warsztaty naukowców, przedsiębiorców oraz inwestorów z Doliny Krzemowej”.

Więcej informacji o spotkaniu dostępnych jest na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Ari Horie to założycielka i CEO akceleratora dla start-upów zakładanych przez kobiety Women’s Startup Lab w Menlo Park, w Kalifornii. Jak powiedziała w wywiadzie udzielonym Marcie Zucker, autorce książki "Kobiety globalne w świecie start-upów. Rozmowy w Dolinie Krzemowej" - „W Women’s Startup Lab szukamy sposobów, by jasno redefiniować sukces: jak znaleźć dostęp do potężnych środków i doradców, aby przyspieszyć twój sukces.” Ari Horie pochodzi z Japonii, ale wiele lat mieszka i pracuje w Dolinie Krzemowej, gdzie pomaga kobietom w przebijaniu kolejnych szklanych sufitów. Od lat figuruje na czele wielu międzynarodowych rankingów - w 2019 roku, japońska grupa wydawnicza Nikkei Business, zaliczyła ją do grupy 50 najważniejszych osób, które zmieniają świat „Top 50 important people who transformed the world”.

pozostałe wiadomości