AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

WNEiZ na Welconomy Forum 2019

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

18 i 19 marca w Toruniu odbyło się XXVI Welconomy Forum 2019. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał: „Niepodległa – nowe wyzwania”. W roli panelistów i dyskutantów wystąpiło wielu pracowników UMK, a jednym z ważnych punktów programu był  Kongres Uniwersytetu Mikołaja Kopernika "Event Management", organizowany w głównej mierze przez pracowników naszego Wydziału.

Welconomy Forum to jedno z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju. Jego celem jest stworzenie wieloaspektowej płaszczyzny dyskusji dla przedstawicieli różnych środowisk - w wydarzeniu biorą udział przedsiębiorcy, naukowcy, politycy, samorządowcy, dziennikarze, a także osoby zaangażowane w pozarządową działalność społeczną. W tym roku zaproszeni eksperci dyskutować będą na tematy gospodarcze w obliczu nowych wyzwań stojących przed niepodległą Polską. Konferencja organizowana jest przez Stowarzyszenie "Integracja i współpraca", zaś Uniwersytet Mikołaja Kopernika jest partnerem tego przedsięwzięcia.

Spotkania w ramach wydarzenia  miały miejsce w CKK Jordanki oraz w Hotelu Copernicus.

Na 18 marca zaplanowano Kongres Uniwersytetu Mikołaja Kopernika "Event Management" z udziałem przedstawicieli Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Jego program przedstawia się następująco:

  • 13:30 – 15:00 - Event management w biznesie: Trendy 2019 w branży spotkań – czy Toruń jest gotowy? (moderatorzy: dr Kamila Skrzypczyńska, dr Krzysztof Celuch);
  • 15:10 – 16:40 – Event marketing (moderatorzy: Patrycja Jaworska, Daria Koniarska);
  • 16:50 – 18:20 – Event management w sporcie (moderatorzy: mgr Patrycja Gulak-Lipka, mgr inż. Przemysław Lipka, MBA);
  • 18:30 – 20:00 – Studia MBA – czy warto inwestować w siebie i swoich pracowników? (moderator: mgr Patrycja Gulak-Lipka).

W programie Welconomy 2019 przewidziano także inne panele z udziałem pracowników UMK:

  • 18.03.2019, godz. 13:30 - 15:00 - Kto zapłaci za nasze emerytury, jak nie będzie pracowników? – dr Damian Walczak (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK);
  • 18.03.2019, godz. 16:50 - 18:20 - Ocena współpracy gospodarczej Polski z Ukrainą, Białorusią i Kazachstanem - dr Zbigniew Girzyński (Wydział Nauk Historycznych UMK).

Podczas Forum rozstrzygnięto  konkurs na najlepszy studencki start-up „Moja firma” im. prof. Stefana Mellera organizowany przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK. Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez JM Rektora UMK, prof. dr hab. Andrzeja Tretyna. Więcej o konkursie

Szczegółowy program Welconomy Forum Toruń dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.

 

pozostałe wiadomości