Nasz pracownik Orłem Turystyki „Rzeczpospolitej”

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 28 listopada br. w Warszawie fot. Nadesłane.

Dr hab. Krzysztof Celuch, prof. UMK z Katedry Zachowań Organizacyjnych i Marketingu UMK został nagrodzony Orłem Turystyki „Rzeczpospolitej”.

Nagroda Orzeł Turystyki "Rzeczpospolitej" ustanowiona została dwa lata temu z okazji dziesiątej rocznicy powstania serwisu Turystyka.rp.pl. Tytuł ten to ukoronowanie wyjątkowych osiągnięć w turystyce. Wyróżniani są nim wybijający się w swoich dziedzinach menedżerowie, odznaczający się też wyjątkową osobowością i wyznaczających swoją działalnością wysokie standardy w działalności zawodowej, często przy tym angażują się w rozwiązywanie problemów całego środowiska.

dr hab. Krzysztof Celuch, prof. UMK, MBA – rektor Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz profesor i dyrektor Centrum Projektowania Doświadczeń w Branży Spotkań i Turystyce na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Właściciel firmy CC, butikowego doradcy biznesowego oraz akredytowany trener branży spotkań (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED). Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, transformacji i rozwoju biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania wydarzeń i doświadczeń.

Prawie dziesięć lat spędził w Polskiej Organizacji Turystycznej. Początkowo jako doradca społeczny prezesa, a później kierując Poland Convention Bureau. Autor i pomysłodawca raportów Poland Events Impact 2015/ 2019 ukazujących wpływ ekonomiczny branży spotkań na gospodarkę Poland.

Przewodniczący kapituły programu MP Power Awards oraz członek kapituły nagrody RISE Award (USA). Profesor wizytujący SKEMA Business School we Francji oraz członek Rady ds. Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. Członek zarządu fundacji Meeting Professionals International z siedzibą w Dallas (USA) oraz jedyny Polak zasiadający w Hall of Leaders Events Industry Council w Waszyngtonie. Prywatnie ratownik górski GOPR oraz miłośnik folkloru.