AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

EkoWalentynki 2019 - recykling kochamy cały rok

Zdjęcie ilustracyjne

W lutym 2019 rusza IX edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!". W Toruniu akcja będzie prowadzona na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK.

W Dniu Zakochanych - 14 lutego 2019 akcja zostanie zainaugurowana w ponad 70 miejscowościach. Uczestnicy w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będą otrzymywać walentynkowe upominki. Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii i elektroodpadów będziemy prowadzić do 22 kwietnia 2019 roku - czyli do Dnia Ziemi!

Termin: 14 lutego 2019 roku (godz. 15:00 - 19:00)

Miejsce: Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, ul. Gagarina 13a (zobacz, jak do nas dojechać)

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są:

  • REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.,
  • Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A.,
  • ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

 firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.

Nad całością czuwa Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik - pomysłodawca akcji. Informacje o wszystkich ekowalentynkowych akcjach są zamieszczane na stronie www.cycling-recycling.eu.

W Toruniu akcję organizuje Centrum Przywództwa i Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, a współorganizatorami toruńskiej akcji są: Wydział Nauk Ekonomicznych i ZarządzaniaUniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Fundacja Institute of Effective AssetManagement.

WARTO PAMIĘTAĆ!

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami?

- Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi.

- Zużyty sprzęt może zawierać substancje (np.: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon), które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska!

- Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!

pozostałe wiadomości