AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

UMK mocny w rankingach

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Przełom roku przyniósł kolejne odsłony światowych rankingów uczelni, które potwierdziły czołową pozycję Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wśród polskich uczelni i jego stabilną międzynarodową reputację. 

W najnowszym Transparent Rankingu, budowanym w oparciu o top 10 najchętniej cytowanych naukowców z danej uczelni według bazy Google Scholar, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zajął 849. miejsce na świecie i okazał się najlepszym polskim uniwersytetem w tym zestawieniu.

W rankingu QS Emerging Europe and Central Asia UMK znalazł się na 88. miejscu (poprawiając znacząco swoją pozycję sprzed roku, gdy był 107.), pozostając w tym zestawieniu trzynastą uczelnią w Polsce. W rankingu, opracowywanym przez jedną z trzech najbardziej prestiżowych organizacji rankingowych – QS, brane są pod uwagę m.in. opinia wykładowców oraz pracodawców, stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, cytacyjność publikacji oraz odsetek wykładowców i studentów zagranicznych.

W styczniowej edycji rankingu Webometrics, który w oparciu o złożony wskaźnik bada obecność instytucji akademickich i badawczych w Internecie, nasza uczelnia została sklasyfikowana na dobrym 762. miejscu, utrzymując również 7. pozycje w kraju. Ranking jest publikowany przez Cybermatrics Lab, grupę badawczą z Hiszpańskiej Krajowej Rady Badawczej z siedzibą w Madrycie.

 

pozostałe wiadomości