AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Ze stypendium Ministra

Zdjęcie portretowe kobiety, trzymającej w dłoniach otwartą teczkę z informacją o przyznanym stypendium Ministra. Kobieta stoi na rozmytym tle budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu
Klaudia Zajączkowska fot. Nadesłane.

Klaudia Zajączkowska, studentka studiów drugiego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość oraz ekonomia została laureatką stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe.

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia naukowe zostało przyznane 414 studentom, wśród nich znalazło się 28 laureatów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W każdej dyscyplinie naukowej przyznano nie więcej niż 18 stypendiów.

Klaudia Zajączkowska w 2021 roku obroniła wyróżnioną pracę licencjacką zatytułowaną „Problem wyłudzania podatku VAT i działania zapobiegające”. Jest członkiem Studenckiego Koła Naukowego Bankowości UMK od 2020 roku i wraz z jego członkami zajęła trzecie miejsce w Konkursie FINSIM Liga Akademicka 2021/2022. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na rachunkowości, finansach i ekonomii, czego dowodem są liczne artykuły i referaty prezentowane na konferencjach o zasięgu ogólnokrajowym. Osiągnięcia naukowe i zawodowe pozwoliły jej zdobyć stypendia: ministra, Prezydenta Miasta Torunia, rektora UMK oraz przyznawane przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości w Łodzi.

pozostałe wiadomości