AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Grant dla naszych studentów

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane.

Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zdobyli główną nagrodę w konkursie Make Progress with Citi.

Grant w wysokości 10 000 złotych został przyznamy projektowi pn. „Robotic Automotion – czyli do czego służy robot”, którego celem jest pokazanie korzyści ze stosowania robotów - programów komputerowych w procesach biznesowych. W związku z jego realizacją, zostaną stworzone roboty, wykonujące zadania pracowników back office.

Projekt będzie prezentowany na zajęciach ze studentami z przedmiotu Budżetowanie i planowanie finansowe w jednostkach gospodarczych, realizowanego na WNEiZ UMK, którzy będą mieli możliwość napisania własnego robota.

Problem braku pracowników dotyczy zarówno sfery operacyjnej i tzw. back office. Rozwiązaniem tego problemu ma być automatyzacja i robotyzacja, które stają się coraz bardziej powszechne w sferze operacyjnej, natomiast w przypadku back office dopiero zyskują swoje miejsce. Brakuje jednak specjalistów w tej dziedzinie, którzy nie są jednocześnie informatykami. Nagrodzony projekt jest innowacyjny, gdyż zwraca uwagę na potrzebę automatyzacji i robotyzacji procesów back office oraz na potrzebę kształcenia studentów uczelni ekonomicznych z zakresu robotyki.

Autorami zwycięskiego projektu są członkowie Klubu Controllera, studenckiego koła naukowego, działającego przy Katedrze Rachunkowości Zarządczej Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którego opiekunem jest dr Piotr Kozak.

pozostałe wiadomości