O znaczenie samorządu terytorialnego w podnoszeniu atrakcyjności inwestycyjnej województwa

W debacie udział wzięli pracownicy naszego Wydziału. Na zdjęciu dr hab. Małgorzata Jaworek, prof. UMK oraz dr hab. Włodzimierz Karaszewski, prof. UMK fot. Piotr Bilski

30 marca 2023 roku w Grudziądzu odbyła się debata opatrzona tytułem  „Znaczenie samorządu terytorialnego w podnoszeniu atrakcyjności inwestycyjnej województwa kujawsko-pomorskiego”, której kanwą była prezentacja wyników projektu naukowo-badawczego pn. Atrakcyjność inwestycyjna województwa kujawsko-pomorskiego – w opinii samorządów.

Wykonawcami projektu byli: dr hab. inż. Małgorzata Jaworek, prof. UMK; dr hab. Włodzimierz Karaszewski, prof. UMK; dr Magdalena Kuczmarska; dr hab. Marcin Kuzel, prof. UMK; dr Małgorzata Szałucka. W debacie uczestniczyli Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski – Józef Ramlau, Dyrektor Departamentu Współpracy Zagranicznej i Promocji Gospodarczej w Urzędzie Marszałkowskim – Sylwia Tubielewicz-Olejnik, Zastępca Dyrektora Działu Inwestycji Strefowych Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Joanna Gasek, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie województwa i inni przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele środowiska naukowego, biznesowego, otoczenia biznesu oraz mediów, a także grupa studentów WNEiZ UMK w Toruniu.

Uczestnicy debaty wyrazili wysokie uznanie dla kolejnego, unikatowego badania przeprowadzonego w ramach naszego Wydziału. Bardzo oryginalnym fragmentem debaty była jej końcowa część – panel dyskusyjny z udziałem władz samorządowych i przedsiębiorstw.

(Fot. Piotr Bilski)

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.