AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Rozwijająca się współpraca

Zdjęcie ilustracyjne
Prof. Yochanan Shachmurove odbył w Toruniu spotkania z przedstawicielami władz naszego Wydziału: Dziekanem dr. hab. Jerzym Boehlke, prof. UMK, dr Aranką Ignasiak-Szulc, Prodziekan ds. Współpracy z Zagranicą i Rozwoju oraz prof. dr hab. Magdaleną Osińską, Przewodniczącą Rady Dyscypliny Naukowej Ekonomia i Finanse.

Prof. Yochanan Shachmurove z City College of New York gościł w dniu 11.01.2023 na naszym Wydziale. To efekt zacieśniającej się współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu a nowojorską uczelnią. Wcześniej przedstawiciele obu uczelni brali udział we wzajemnych wizytach studyjnych. 

Pierwsza wizyta przedstawiciela City College of New York odbyła się w maju 2022 roku - prof. Matthew Nagler gościł na naszym Wydziale w ramach organizowanego wtedy Staff Week. Z kolei w czerwcu i we wrześniu pracownicy WNEiZ odbyli staże w nowojorskiej uczelni - najpierw dr Aranka Ignasiak-Szulc, mgr Barbara Drygalska oraz mgr Mariusz Lewandowski, a we wrześniu prof. dr hab. Magdalena Osińska, która przebywała w USA w ramach dwutygodniowego pobytu badawczego. 

Współpraca pomiędzy Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu a City College of New York zakłada wzajemną wymianę doświadczeń oraz realizację projektów badawczych. Wcześniej, w 2019 roku, jedna ze studentek naszego Wydziału przebywała na nowojorskiej uczelni w ramach wymiany studenckiej. 

pozostałe wiadomości