AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Szlachetna Paczka - podziękowanie

Zdjęcie ilustracyjne
Podziękowanie dla naszego Wydziału przesłane przez organizatorów Szlachetnej Paczki. fot. Mariusz Lewandowski

Organizatorzy wydziałowej Szlachetnej Paczki składają wyrazy podziękowania za zaangażowanie się kolejny raz w tę inicjatywę. To już ósmy raz, kiedy nasz Wydział dołączył do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa.

W tym roku pomocą objęliśmy pana Stanisława oraz panią Annę – dwie rodziny mieszkające w Toruniu i okolicach, znajdujące się obecnie w trudnej sytuacji życiowej. Niezmiernie miło jest mi poinformować, że tak jak w latach poprzednich udało nam się przygotować wszystkie rzeczy, aby zaspokoić potrzeby wskazane przez rodziny jako najważniejsze (kanapa, żywność, środki czystości), ale także zakupić pozostałe rzeczy, jak buty i pościel. Pamiętając, że jest to paczka świąteczna, każdy z członków rodzin otrzymał także symboliczny świąteczny upominek.

Szok, łzy i wzruszenie. Nie sposób opisać emocji i reakcji pana Stanisława na widok tylu paczek. I pytanie czy to aby nie pomyłka i wszystkie są dla niego? Pan Stanisław ze łzami w oczach nie potrafił słowami wyrazić tego co czuje. "To muszą być ludzie o wielkich sercach." A gdy dowiedział się, że jeszcze przed Weekendem Cudów otrzyma nową, wymarzoną kanapę to nie potrafił się powstrzymać aby nas nie wyściskać. Specjalny prezent wolontariusz wręczył panu Stanisławowi. "To niespodzianka, którą Darczyńca specjalnie dla Pana przygotował". Starszy pan nieśmiało go odpakowywał. Radości w oczach po jego otwarciu żadne, nawet największe słowa nie są w stanie wyrazić. Nie spodziewał się, że otrzyma wędkę z całym oprzyrządowaniem. Pan Stanisław na słowa nasze, że przyszliśmy i troszkę nabałaganiliśmy odpowiedział, że bałagan to on z miłą chęcią posprząta. "Dzięki Wam będę mieć najpiękniejsze święta. Nigdy w życiu nikt mnie tyloma prezentami nie obdarował." Nie mógł się nadziwić ilością żywności oraz środków czystości - relacjonuje wolontariusz, który dostarczył upominki Panu Stanisławowi. 

Poniżej zamieszczamy także podziękowanie przesłane przez Ogólnopolski Zespół Szlachetnej Paczki:
Drodzy Darczyńcy, dziękujemy, że razem z nami zmieniacie historię Rodzin, które mają mniej szczęścia w życiu! Szlachetna Paczka to dla najbardziej potrzebujących nie tylko świąteczny prezent, ale przede wszystkim impuls do zmiany. To mądra pomoc polegająca na nawiązaniu relacji z drugim człowiekiem, który potrzebuje uwagi i zainteresowania. Dzięki Wam osoby dotknięte nieszczęściem wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. Odzyskanie nadziei na zmianę w życiu to najlepszy prezent, jaki mogliście sprawić w ten świąteczny czas. Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2022, będzie tylko mniej.

pozostałe wiadomości