AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Campus France w myśl francuskiej kultury

Zdjęcie ilustracyjne
Uczestnicy Campus France w trakcie interaktywnego quizu. fot. Mariusz Lewandowski

12 grudnia na naszym Wydziale odbył się Dzień Campus France - event promujący studia we Francji, organizowany przy wsparciu Instytutu Francuskiego w Polsce i Ambasady Francji.

Dzień Campus France jest organizowany na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK przy współudziale Instytutu Francuskiego i Ambasady Francji w Polsce od kilku lat. Jednym z głównych jego celów jest promocja studiów we Francji, programów stypendialnych oraz francuskiej kultury. To także doskonała okazja do promocji współpracy międzynarodowej naszego Wydziału, anglojęzycznych studiów licencjackich i magisterskich, w tym Programów Podwójnego Dyplomu prowadzonych z Uniwersytetem w Angers (Francja) oraz Potrójnego Dyplomu prowadzonego z Uniwersytetem w Angers oraz Uniwersytetem w Maceracie (Włochy). Ukończenie tego rodzaju studiów jest niekwestionowanym atutem
naszych absolwentów na rynku pracy.

W programie tegorocznego Dnia Campus France znalazła się m.in.: prezentacja dotycząca możliwości studiów we Francji i programów międzynarodowych, recital piosenki francuskiej, interaktywny quiz z wiedzy o Francji z nagrodami oraz degustacja francuskich potraw.

Za udział w wydarzeniu dziękujemy uczniom i nauczycielom z Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku oraz IV Liceum Ogólnokształcącego z Torunia.

pozostałe wiadomości