AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Porozumienie z Centrum Wsparcia Biznesu zawarte

Zdjęcie ilustracyjne
Wymiana porozumień o współpracy WNEiZ UMK i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. fot. Mariusz Lewandowski

5 grudnia na naszym Wydziale odbyło się spotkanie networkingowe toruńskich przedsiębiorców z osobami, które myślą o założeniu działalności gospodarczej. Całość została zorganizowana w ramach Festiwalu Ekonomisty przy współpracy z Centrum Wsparcia Biznesu. Na początku spotkania wymieniono porozumienia o współpracy między WNEiZ UMK a CWB. 

Dokument o współpracy został parafowany przez dr. hab. Jerzego Boehlke, prof. UMK, dziekana naszego Wydziału oraz Łukasza Szarszewskiego, dyrekora toruńskiego Centrum Wsparcia Biznesu. Porozumienie dotyczy zbliżenia środowiska nauki i praktyki gospodarczej m.in. poprzez konsultacje programu studiów i praktyk, prowadzenia warsztatów, wskazywania tematyki prac dyplomowych, umożliwienia studentom odbywania staży i organizacji wizyt studyjnych w firmach.

Głównym celem zorganizowanego spotkania była wymiana doświadczeń, popularyzacja wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, działania na rzecz zrównoważonego rozwoju miasta, budowanie sieci kontaktów biznesowych, dostarczanie młodym przedsiębiorcom nowych praktycznych umiejętności. Wzięli w nim udział Maciej Wiśniewski, właściciel firmy Consus i klubu sportowego Twarde Pierniki, Aleksandra i Jarosław Włodarczykowie, właściciele firmy Graffico, specjaliści w produkcji reklam świetlnych i wielkogabarytowych oraz Anna Holz prezes firmy Biurfol, lidera polskiej branży artykułów biurowych.

pozostałe wiadomości