AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Amerykański staż w Bluszczowej Lidze

Kobieta na tle ceglanego budynku.
Prof. dr hab. Magdalena Osińska na tle Robinson Hall - siedziby Department of Economics Uniwersytetu Browna. fot. Nadesłane

Prof. dr hab. Magdalena Osińska, Przewodnicząca Rady Dyscypliny Naukowej Ekonomia i Finanse, rozpoczęła dwutygodniowy staż w prestiżowym uniwersytecie Ivy League - Brown University w Providence w USA. Przebywa tam na zaproszenie prof. Odeda Galora, twórcy zunifikowanej teorii wzrostu.

W programie stażu jest m.in. udział w seminariach organizowanych przez Department of Economics and Growth Lab Uniwersytetu Browna. Profesor Osińska wygłosi wykład nt. modelowania wzrostu gospodarczego za pomocą Threshold Error Correction Model.

Uniwersytet Browna jest jednym z 8 uniwersytetów należących do tzw. Ivy League (Ligi Bluszczowej) - listy uniwersytetów badawczych w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych uznawanych za najlepsze szkoły na świecie. Wszystkie osiem uniwersytetów plasowało się w 2020 roku w pierwszej 17. rankingu US News & World Report National Universities, w tym cztery w pierwszej piątce. Pięciu profesorów i trzech absolwentów Uniwersytetu Browna zostało laureatami Nagrody Nobla. 

 

pozostałe wiadomości