AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Polski lider branży

Zdjęcie portretowe mężczyzny w niebieskiej marynarce
Dr hab. Krzysztof Celuch, prof. UMK fot. nadesłane

Dr hab. Krzysztof Celuch, prof. UMK z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania został wyróżniony najbardziej prestiżową międzynarodową nagrodą przemysłu spotkań przyznawaną przez Events Industry Council. Prof. Celuch jest pierwszym Polakiem, który trafił do "Hall of Leaders".

Events Industry Council wyróżnia w "Hall of Leaders" wybitnych liderów, którzy ukształtowali branżę spotkań i wydarzeń. Cechą wyróżniającą nagrodzonych jest to, że bez ich wkładu i zaangażowana branża nie byłaby w tym miejscu, w którym jest dzisiaj, dlatego nagroda uchodzi za najważniejsze wyróżnienie w tej dziedzinie. Do "Hall of Leaders" trafiają pionierzy, którzy mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia, są zaangażowani w działania na rzecz dobra innych.

Rada prowadzi program "Hall of Leaders" od 1985 r. Kandydatów do nagrody zgłaszają przedstawiciele organizacji, prezentując ich dokonania oraz rekomendacje środowiska. Pierwszy raz w jej historii wyróżniony został reprezentant polskiej branży spotkań.

– Spotkania, niezależnie czy patrzę na nie z perspektywy praktyka, czy akademika, są dla mnie zawsze zbudowane na dwóch podstawach: wiedzy i kreatywności. Bardzo wierzę właśnie w te dwa czynniki, staram się je rozwijać i motywować do ich rozwoju. Nie byłoby jednak spotkań bez ludzi. Każdy projekt, w który byłem zaangażowany lub który wspierałem, to zespoły kreatywnych, pracowitych pasjonatów – mówi prof. Krzysztof Celuch, laureat "Hall of Leaders" 2022. – Samo wyróżnienie to jakby wkroczenie do zupełnie nowego świata. Jako profesor akademicki i przedsiębiorca zaangażowany w rozwój spotkań doceniam fakt, iż po raz pierwszy w prawie 40-letniej historii programu został wyróżniony Polak – podsumowuje.

Oprócz prof. Krzysztofa Celucha do "Hall of Leaders" zostaną w tym roku wprowadzeni Larry Alexander (emerytowany prezes i CEO, Detroit Metro Convention & Visitors Bureau), Sandy Biback (założycielka Meeting Professionals Against Human Trafficking), Noor Ahmad Hamid (COO Malaysia Convention & Exhibition Bureau), Bob McClintock (executive vice president, ASM Global) oraz Butch Spyridon (prezes Nashville Convention & Visitors Corp.). Dołączą oni do 143 najbardziej znaczących postaci w światowej historii przemysłu spotkań i wydarzeń. Oficjalnie nowi członkowie "Hall of Leaders" zostaną uhonorowani podczas Global Awards Celebration, która odbędzie się w Aria Resort & Casino w Las Vegas 10 października 2022 r.

pozostałe wiadomości