AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

O modelowaniu wzrostu gospodarczego w Nowym Jorku

prof. dr hab. Magdalena Osińska, w tle sala wykładowa.
prof. dr hab. Magdalena Osińska

6 września br. prof. dr hab. Magdalena Osińska wygłosiła wykład pt. Modeling intense economic growth using threshold error correction model: methods and applications dla pracowników i doktorantów Graduate Center w City University w Nowym Jorku. 

Wykład odbył się w ramach prestiżowego cyklu seminariów organizowanego przez prof. Yochanana Shachmurove’a, który zaprasza do udziału wybitnych ekonomistów ze Stanów Zjednoczonych oraz z Europy. Prof. dr hab. Magdalena Osińska została zaproszona w uznaniu dla wyników badań uzyskanych przez kierowany przez nią zespół w zakresie modelowania wzrostu gospodarczego - jest to pierwsze takie wyróżnienia dla ekonomistki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Prof. dr hab. Magdalena Osińska jest uznaną w kraju i zagranicą specjalistką z zakresu ekonometrii, w szczególności zaś z zakresu dynamicznego modelowania ekonometrycznego i ekonometrii finansowej. Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu pracuje nieprzerwanie od 1987 roku, pełniąc obecnie funkcje Przewodniczącej Rady Dyscypliny Naukowej Ekonomia i Finanse oraz kierowniczki Katedry Ekonomii. Jest autorką lub współautorką licznych uznanych opracowań naukowych, publikowanych w wydawnictwach krajowych i zagranicznych, ponadto wielokrotnie występowała na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. W przeszłości uczestniczyła w kilku stażach naukowych, m.in. w Wielkiej Brytanii i Finlandii. 

pozostałe wiadomości