AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Koncert charytatywny dla dr. hab. Piotra Skrzypczaka

Zdjęcie ilustracyjne
Dr hab. Piotr Skrzypczak w swoim mieszkaniu fot. Andrzej Romański

XVII Uniwersytecki Koncert Charytatywny „Jesteśmy razem” odbędzie się 8 grudnia 2018 r. o godz. 18:00 w Auli UMK. Wystąpi Alosza Awdiejew z zespołem.

Tegoroczny koncert dedykowany jest dr. hab. Piotrowi Skrzypczakowi, kierownikowi Zakładu Filmu i Kultury Audiowizualnej w Katedrze Kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym UMK, cenionemu teoretykowi i znawcy sztuki filmowej, autorowi znanych monografii z zakresu filmowych adaptacji dzieł literatury pięknej oraz historii kina.
W lutym 2018 roku  dr.  hab. Piotr Skrzypczak poważnie zachorował. Po wielomiesięcznej rehabilitacji neurologicznej w kilku placówkach medycznych przyszedł czas na długotrwałą, kosztowną rehabilitację domową. Heroiczna walka, by odzyskać sprawność motoryczną, jest motywowana przede wszystkim pragnieniem powrotu dr. hab. Skrzypczaka do pracy dydaktycznej i naukowej.

Bilety na koncert w cenie 40 zł (dla studentów i posiadaczy Karty Absolwenta UMK) i 50 zł (dla pozostałych osób) w przedsprzedaży będzie można nabyć w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a). Pracownicy, emeryci i renciści UMK mogą zakupić bilety w Dziale Socjalnym (Rektorat UMK, ul. Gagarina 11, pok. 416 w godz. 7:30-15:00 w dni robocze). W dniu koncertu bilety będą kosztowały 60 zł.

Pomóc można również przekazując dary na aukcję, która tradycyjnie będzie towarzyszyć koncertowi. Bliższych informacji na ten temat udziela prof. Włodzimierz Karaszewski z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, inicjator dorocznych koncertów charytatywnych na UMK (tel. 608 407 948, e-mail: wkaras@umk.pl).   

pozostałe wiadomości