AACSB accredited AMBA accredited
Kontakt ul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Bliżej z Malezją po World Urban Forum

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Nadesłane.

W dniach 26.06 – 30.06 w Katowicach odbyła się jedenasta edycja World Urban Forum – spotkania dotyczącego polityki miejskiej oraz szeroko rozumianej transformacji i rozwoju, które co 2 lata organizowane jest przez ONZ. W trakcie wydarzenia podpisano porozumienie o współpracy między UMK i Towarzystwem Azji i Pacyfiki a Open University Malaysia przy udziale malezyjskiego ministra ds. Mieszkalnictwa i Samorządu Lokalnego.

Umowa skupia się na strategicznym partnerstwie w dziedzinie badań akademickich, ekspertyz, publikacji i działalności naukowej, a także innych form wymiany informacji i budowania potencjału. Z ramienia UMK umowę kontrasygnował dr hab. Jerzy Boehlke, prof. UMK - Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Podpisane porozumienie jest pierwszym oficjalnym wspólnym programem współpracy akademickiej między Polską a Malezją. 

World Urban Forum zostało powołane w 2001 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu zbadania jednego z najbardziej palących problemów, z jakimi boryka się współczesny świat: gwałtownej urbanizacji i jej wpływu na społeczności, miasta, gospodarki, zmiany klimatyczne i politykę. Pierwsze WUF odbyło się w Nairobi w Kenii w 2002 roku i od tego czasu odbywa się cyklicznie na całym świecie. Tegoroczna edycja miała miejsce w Katowicach. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 21 tysięcy uczestników

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.