AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

Certyfikat w rękach WNEiZ

Na zdjęciu stoi 5 osób: 2 kobiety i 3 mężczyzn. Są radośni, jedna z nich trzyma certyfikat AACSB.
fot. Nadesłane.

W dniach 22-23 czerwca 2022 roku prof. dr hab. Magdalena Osińska, Przewodnicząca Rady Dyscypliny Naukowej Ekonomia i Finanse WNEiZ, wzięła udział w konferencji AACSB International Annual Accreditation Conference: Europe, Middle East and Africa. 

W trakcie wydarzenia wręczono certyfikat potwierdzający uzyskanie reakredytacji AACSB przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Akredytacja obowiązywać będzie do roku akademickiego 2025/2026.

AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) to najdłużej działająca na świecie organizacja akredytująca szkoły wyższe realizujące programy nauczania z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości oraz biznesu na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Obecnie akredytację AACSB posiada około 5% najlepszych szkół biznesu na świecie: łącznie 950 instytucji z 59 krajów, w tym tak renomowane uczelnie, jak Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Yale University, London Business School. W Polsce akredytację AACSB posiadają trzy szkoły wyższe, w tym jedna niepubliczna. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK był pierwszą uczelnią publiczną, która tę akredytację otrzymała.

 

pozostałe wiadomości