Inwestycje na medal

Na zdjęciu widać 3 mężczyzn: po bokach organizatorzy konkursu, w środku nagrodzony student.
fot. Nadesłane.

Student WNEIZ UMK  w Toruniu, Albert Marjanowski, zajął II miejsce w największym konkursie inwestycyjnym w Polsce Index Investment Challenge (IIC).

W tegorocznej 6 edycji Index Investment Challenge (IIC) wzięło udział ponad 3700 studentów, którzy w trakcie dwumiesięcznej rozgrywki inwestowali wirtualne środki w spółki z WIG20, mWIG40, ETF-y i kontrakty terminowe. Na podstawie rankingu z pierwszego etapu gry, dziesięciu najlepszych studentów zostało zaproszonych na uroczystą Galę Finałową, która odbyła się 2 czerwca br. na Sali Notowań GPW w Warszawie. Albert Marjanowski w trakcie trwania jednej sesji uzyskał stopę zwrotu wynoszącą 15,75%, co pozwoliło mu zająć 2 miejsce w Wielkim Finale.

Opiekunem studenta był prof. dr hab. Leszek Dziawgo