AACSB accredited AMBA accredited
Kontaktul. Gagarina 13a, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 4600

50 lat od pierwszych egzaminów magisterskich na WNEiZ

Zdjęcie ilustracyjne

25 czerwca br. miało miejsce ważne wydarzenie Wydziału – uroczystość pięćdziesięciolecia  zakończenia pierwszego programu studiów prowadzonych przez ówczesny Instytut Ekonomiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, przekształcony później w wydział.

Warto przypomnieć, iż pierwsza rekrutacja, do której przystąpiło prawie 10-ciu kandydatów na jedno miejsce, zakończyła się przyjęciem 76 studentów. Czteroletnie studia magisterskie rozpoczęły się w roku akademickim 1968/69. W 1972 roku, po realizacji programu (liczącego więcej godzin zajęć niż obecny I i II stopnia łącznie) studia ukończyło 47 osób. Większość egzaminów magisterskich odbyła się w czerwcu tego roku.

Jubileusz pięćdziesięciolecia był okazją do zorganizowania zjazdu pierwszych absolwentów. Wzięły w nim udział 34 osoby, które przyjechały z różnych miejscowości kraju i z zagranicy. Większość z uczestników zjazdu zakończyła już niełatwą pracę zawodową, godnie reprezentując swoją Alma Mater – Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Pracowali w różnych instytucjach pełniąc w większości wysokie, odpowiedzialne funkcję, część prowadziła własną działalność biznesową.

Po krótkim pobycie w audytoriach nazwanych imieniem ich profesorów (Jerzego Liczkowskiego, Kazimierza Sokołowskiego, Stanisława Sudoła i Jerzego Tomali,) odbyło się oficjalne otwarcie uroczystości. Wieczór spędzony na terenie Wydziału uświetnił znakomity występ znanych toruńskich artystów: Grażyny Rutkowskiej-Kusa i Krzysztofa Zaremby.

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.